s1mple w barwach Falcons

Najwięcej uwagi przyciągać będzie oczywiście Oleksandr "s1mple" Kostyljev. Ukrainiec jeszcze w październiku został na własne życzenie przesunięty na ławkę Natus Vincere i od tego czasu pozostawał poza grą. Teraz jednak powraca, ale nie barwach NAVI! Zamiast tego 26-latek  wspomoże Team Falcons, do którego został wypożyczony na czas BLAST Premier Spring Showdown. Na ten moment nie wiadomo jeszcze, czy są plany, by s1mple pozostał wśród Sokołów na dłużej. Na razie postara się on pomóc zespołowi, by ten realnie włączył się do gry o awans. Ale aby tak się stało, Kostyljev i spółka muszą pokonać dziś Szwedów z Metizportu, czyli triumfatorów RES Western European Masters.

Ale to dopiero po godzinie 20:00. Kilka godzin wcześniej natomiast na serwerze zamelduje się Cloud9. Ekipa ta dopiero co przeszła niepokonana przez Regional Major Ranking i jest jednym z faworytów do tego, by pojechać do stolicy Anglii. Zaskoczyć wysoko notowanego rywala spróbuje Rare Atom, czyli chińsko-europejski zwycięzca 5E Arena Asia Cup. Kilka godzin później w akcji zobaczymy eksperymentalny skład Ninjas in Pyjamas. Eksperymentalny, bo NIP dopiero co pożegnał większość członków swojego składu i na czas zawodów Showdown będzie łatać luki zawodnikami z akademii. W tej sytuacji każdy wynik inny niż spokojna wygrana Heroic traktować będzie można jako niespodziankę.

Środowy harmonogram BLAST Premier Spring Showdown 2024:

6 marca

1/8 finału

15:30 Cloud9 vs Rare Atom BO3
18:00 Heroic vs Ninjas in Pyjamas BO3
20:30 Team Falcons vs Metizport BO3

Polską transmisję oglądać będzie można na kanale Piotra "izaka" Skowyrskiego na Twitchu. Po więcej informacji na temat BLAST Premier Spring Showdown 2024 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

BLAST Premier