Spotkania z influencerami i gry od rana do wieczora

Fani gier mogli czuć się usatysfakcjonowani, gdyż na zimowej edycji festiwalu Meet at Rift nie zabrakło gamingowych emocji i bliskich spotkań z influencerami. Od wczesnych godzin porannych do późnych wieczornych godzin każdy gość miał szansę zanurzyć się w świecie swoich ulubionych tytułów stworzonych przez Riot Games. League of Legends, VALORANT, Teamfight Tactics czy Wild Rift – każdy z tych popularnych tytułów był dostępny w strefach free to play, gwarantując dobrą rozrywkę i nierzadko cenne nagrody. Oprócz rozgrywek uczestnicy mieli okazję do bezpośrednich spotkań z zaproszonymi influencerami w strefach partnerów oraz podczas meet & greet – nie brakowało okazji do zbijania piątek, swobodnych rozmów czy nawet wspólnego grania. Event swoją obecnością uświetnili między innymi Nervarien, Kubon, BlackFireIce, ArQuel, Wonder, Gadają o Esporcie, Lewus, Veggie, Marvecc, Jules, Anterias i wielu innych.

2115 zagrało na Meet at Rift… w VALORANTA na scenie głównej

Harmonogram sceny głównej Winter Meet at Rift 2024 wypełniony był po brzegi esportowymi aktywnościami. Przez dwa dni rozegrano turniej Meet at Rift Invitational, w ramach którego drużyny złożone z profesjonalnych graczy oraz influencerów rywalizowały na płaszczyźnie League of Legends. Kapitanami czterech zespołów zostali Trymbi, Puki Style, Lewus oraz Woolite.

  • Team Trymbi: ArQuel, Ben3kk, Mrozku, Defles, Trymbi
  • Team Puki Style: Yeti, Uciu, Escik, Puki Style, Syrpy
  • Team Lewus: Sinmivak, Vvarion, Lewus, Svns, Minemaciek
  • Team Woolite: Tracyn, Adi1, Bucu, Woolite, Delord

W ramach turnieju rozegrano trzy spotkania: dwa półfinały oraz wielki finał. Stawką turnieju była pula nagród wynosząca 20 tys. zł. Ostatecznie po dwóch dniach pełnych emocji, zwycięską drużyną okazał się skład Pukiego Style'a, która w decydującym pojedynku pokonała ekipę pod wodzą Lewusa.

Krótką, aczkolwiek intensywną atrakcję stanowił mecz w ramach akcji VALORANT x 2115. Wówczas popularni raperzy z wytwórni 2115, Bedoes 2115, Kuqe 2115 oraz Flexxy 2115 wraz z przyjaciółmi rozegrali mecz przeciwko ekipie Flyless, laureatom wielotygodniowych rozgrywek online poprzedzających wydarzenie. Spotkanie rozegrane na głównej scenie Winter Meet at Rift 2024 przyciągnęło liczną publiczność, zarówno fanów VALORANTA, jak i muzycznej twórczości 2115. Skład raperów, choć nie bez walki, musiał uznać wyższość młodej grupy aspirujących zawodników.

Esportowe aktywności na Winter Meet at Rift 2024 zakończył mecz pokazowy pomiędzy dwoma profesjonalnymi drużynami League of Legends: Zero Tenacity i Austrian Force Willhaben. Mecz od samego początku zapowiadał się niezwykle interesująco: formacje zajmują czołowe pozycje w swoich ligach – kolejno Ultralidze i Prime League. Mecz nie znalazł jednogłośnie rozstrzygnięcia, wszak dwumecz zakończył się wynikiem 1-1.

Symboliczne wskazanie zwycięzcy odbyło się jednak za pośrednictwem… gry w Kamień, Papier, Nożyce. Wówczas lepszy okazał się Harpoon, przedstawiciel Zero Tenacity.

Strefy partnerskie z atrakcjami i gwiazdami

Event uzupełniały strefy partnerów, na których dodatkowo czekało wiele atrakcji. W strefie Alior Banku oraz Mastercard, która zarządzał Silvan można było zanurzyć się w ścieżki dedykowane bohaterkom występującym na kartach Konta Dla Graczy – Ashe oraz Lulu; wziąć udział w wyzwaniach wymagających wiedzy o grze, a także zręczności. Z kolei, w strefie Żabki, na której królował Veggie można było zagrać w grę miejską ‘Król rzeczny jest tylko jeden’ oraz spotkać się i zagrać z Kubonem 1 vs 1 w League of Legends. Dużym zainteresowaniem cieszyła się słodka strefa Dooti Donuts, z wieloma quizami i konkursami w nowej odsłonie znanej mechaniki, np. TFT Bingo prowadzona przez Magvayera, rozgrywkami z Kubonem w ramach Teamfight Tactics, meet & greet z Arquelem, kołem fortuny, które było największą atrakcją strefy i można było wygrać różnorodne nagrody oraz oczywiście z pysznymi donutami. Strefy partnerów technologicznych oprócz obcowania z nowinkami technologicznymi oferowały szereg aktywności gamingowych – na strefie realme można było zagrać na najnowszych smartfonach C67 w League of Legends: Wild Rift. Na strefie Endorfy, w której królował Mad1 odbyło się spotkanie z Marvecciem oraz BlackFireIce, a także można było pograć w Teamfight Tactics i wypróbować najlepsze peryferia od Endorfy, spełniające wymagania najbardziej wymagających graczy.

Strefy, zarówno free to play jak i strefy partnerów, a także scena główna były wyposażone w najnowszej generacji sprzęt, który dostarczyła Actina wraz z AMD. Były to najwyższej jakości komputery marki Actina z procesorami i kartami graficznymi AMD na pokładzie. Kluczową rolę odgrywały monitory z serii G-Master uwalniające pełen potencjał rozgrywki, dzięki wyróżniającej je wysokiej częstotliwości odświeżania, które po raz kolejny na event dostarczyła firma iiyama. Ponadto gracze mogli wypróbować w grze laptopy od MSI, które wykazują się doskonałymi parametrami dla graczy zapewniając komfort i płynność rozgrywki. Precyzję podczas najbardziej dynamicznych rozgrywek zapewniał kolejny partner technologiczny – marka Endorfy. Polska firma zasłynęła na lokalnym rynku swoimi komponentami, oferującymi konkurencyjne osiągi w atrakcyjnych cenach. Z kolei w strefach mobilnych można było zagrać na najnowszej generacji telefonów od realme – C67, który wyróżnia się mistrzowskim aparatem 108 MP i wysoką wydajnością, dzięki procesorowi Snapdragon 685.

Międzynarodowy konkurs cosplay

Winter Meet at Rift 2024 było okazją nie tylko do dobrej zabawy w towarzystwie ulubionych gier komputerowych. W harmonogramie imprezy punkt dla siebie znaleźli także miłośnicy cosplayu – wszystko za sprawą konkursu Heroes of cosplay, który w różnych wydaniach towarzyszy imprezie od pierwszej edycji. Tym razem cosplayerzy rywalizowali w kolejnej odsłonie konkursu, który znacząco rozwinął się względem poprzedniego roku. Pula nagród wyniosła 4000 EUR, a do zabawy zostali dopuszczeni cosplayerzy z Polski, Czech, Słowacji, Grecji, Cypru, Rumunii i innych krajów Europy Wschodniej z własnoręcznie stworzonym strojem nie starszym niż dwa lata. Największą ewolucją formatu było podzielenie konkursu na dwie kategorie: League of Legends oraz VALORANT. Na udział w wielkim finale w warszawskim EXPO XXI mogło liczyć wyłącznie 14 najlepszych cosplayerów wybranych przez społeczność oraz jury. Ostatecznie najlepszym strojem w kategorii League of Legends okazał się Shaco w wykonaniu Feenic, zaś w kategorii VALORANT – Gekko w wykonaniu Luxxio

Voice Chat

Wydarzenie uświetniła seria prelekcji i paneli dyskusyjnych pod szyldem Voice Chat. Wśród prelegentów, którzy podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem, znaleźli się m.in.: Wojtek "Lewus" Strykowski, Gadają o Esporcie, Krystian "terp" Terpiński, Jules, Martyna "Meryl" Jachimowicz, Kanto, Jakub "Syzyfek" Bareła, Carolin "Wønder" Mrugała, Paula Zawadzka, Michał "Avahir" Kudliński, a także inni znani przedstawiciele społeczności.

Meet at Rift – Winter 2024 – Aftermovie

Źródło: informacja prasowa