Alliance wygrywa szwedzkie eliminacje

Triumfatorem owych zawodów eliminacyjnych okazało się Alliance. A konkurencja była niebanalna. Wszak na liście uczestników obecne były również takie marki, jak GODSENT, Metizport, Lilmix czy też Lemondogs. Ba, znalazło się nawet miejsce dla Polaka, Bartka "Distu" Janaszaka, który wystąpił wraz z EPIC DUDES. Niemniej górą byli podopieczni Simona "Hawka" Vävinggrena. Ci w wielkim finale rozprawili się z EYEBALLERS Jespera "JW" Wecksella, chociaż dopiero po trzech mapach. Co więcej, po porażce na Anubisie musieli wracać, ale Mirage i Overpass wpadły już na ich konto. Dzięki temu Alliance rok po wejściu na scenę Counter-Strike'a zapewniło sobie występ na najbardziej prestiżowym jak dotychczas lanowym turnieju.

Szwedzka piątka to dopiero pierwszy z ośmiu zespołu, które przybędą na festiwal DreamHack Summer. Kolejne trzy poznamy 3 maja, bo właśnie wtedy rozesłane zostaną zaproszenia na podstawie rankingu ESL. Ponadto czekają nas jeszcze cztery imprezy kwalifikacyjne dla Ameryki Północnej i Południowej, Azji oraz Europy. Te trwać będą od 12 marca do 4 kwietnia. Wszyscy zainteresowani udziałem w starokontynentalnych zawodach mogą nadal się zapisywać. Rejestracja prowadzona jest bowiem pod tym adresem i potrwa do 26 marca. Tego samego dnia w naszym regionie rozpocznie się również rywalizacja, do której z pewnością przystąpi wiele rodzimych ekip.

Lista uczestników ESL Challenger Jönköping 2024:

AllianceAlliance tbdranking ESL tbdranking ESL tbdranking ESL
tbdel. Europa tbdel. Ameryka Płn. tbdel. Ameryka Płd. tbdel. Azja

ESL Challenger Jönköping 2024 odbędzie się między 14 a 16 czerwca. Łączna pula nagród wyniesie 100 tysięcy dolarów, z czego dla triumfatorów przewidziano 50 tysięcy dolarów. Ponadto zwycięzcy zawodów zapewnią sobie awans na wrześniową ESL Pro League Season 20 na Malcie.