Zachód vs Azja pierwszego dnia madryckiego lana

Madryckie VALORANT Masters zainauguruje mecz z udziałem Karmine Corp. Podopieczni francuskiej organizacji to triumfatorzy zawodów Kickoff w regionie EMEA, stąd duże oczekiwania. Po drugiej stronie barykady stanie natomiast przedstawiciel azjatyckiej sceny. Mowa tutaj o FPX. Popularne Feniksy bardzo długo pozostawały niepokonane w chińskiej dywizji VCT. Na ostatniej prostej uległy jednak Edward Gaming, co z pewnością było rozczarowujące. Dziś formacja z Państwa Środka będzie mogła zrekompensować sobie tamto niepowodzenie. Chociaż nie będzie to łatwe, bo to Marshall "N4RRATE" Massey i spółka, przynajmniej na papierze, wydają się faworytami tego pojedynku.

Kilka godzin później o udany start zawodów w Hiszpanii postara się również LOUD. Felipe "Less" Basso oraz Matias "Saadhak" Delipetro mają chrapkę na to, by odzyskać utracone przed rokiem mistrzostwo świata. A ewentualny sukces na VALORANT Masters byłby ku temu dobrym krokiem. Ale wszystko po kolei. Drużyna z Brazylii wzmocniona przez Gabriela "qck" Limę musi najpierw pokonać pierwszą przeszkodę. A tą będzie drugi obok wspomnianego już FPX reprezentant Azji. W tym wypadku chodzi o Gen.G Esports. Podopieczni Kanga "solo" Keun-chula zamanifestowali już swoje ambicje. Wszak w pacyficznej dywizji VCT pozostawili w pokonanym polu obecnych wicemistrzów globu z Paper Rex.

Czwartkowy harmonogram VALORANT Masters Madrid 2024:

14 marca

Drużyny z bilansem 0:0

16:00 Karmine Corp vs FPX FPX BO3
19:00 Gen.G Esports vs LOUD LOUD BO3

Mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można pod tym adresem. Samo VALORANT Masters Madrid 2024 potrwa do 24 marca. Po więcej informacji zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

VALORANT Masters Madrid 2024