Ekipa paTiTka wśród wyeliminowanych

Jako pierwszy z VALORANT Masters pożegnał się Team Heretics. Patryk "paTiTek" Fabrowski i jego partnerzy na madryckiej ziemi nie poznali smaku zwycięstwa, ulegając swoim rywalom w obu meczach. Najpierw Heretycy okazali się słabsi od Sentinels, następnie zaś przegrali z wicemistrzami świata z Paper Rex. W obu przypadkach drużyna paTiTka uznawała wyższość oponentów po pełnej serii BO3, ale marne to pocieszenie. Nieco dłużej nadzieje na awans mogło mieć Karmine Corp. Ale i w tym wypadku na nadziejach się skończyło. Triumfatorzy VCT Kickoff w naszym regionie zaczęli zmagania od zwycięstwa z FPX. Potem jednak przyszły dwie porażki – najpierw z Sentinels, a potem z Paper Rex.

Za burtą wylądowali również obaj przedstawiciele chińskiej sceny. Ani FPX, ani też Edward Gaming nie zawojują już madryckiego turnieju, bo nie ma ich już w stawce. Na drugim biegunie znalazły się natomiast Gen.G Esports oraz wspominani już Sentinels. Oba te zespoły nie znalazły swoich pogromców, dwukrotnie opuszczając serwer z tarczą. W grze o mistrzowski tytuł pozostają także Paper Rex i LOUD. W tym wypadku nie obyło się bez przegranych, ale nie miały one aż tak negatywnych konsekwencji. Aby odpaść, "konieczne" były dwie porażki, tymczasem zarówno Singapurczycy, jak i Brazylijczycy doznali tylko po jednej stracie punktów i w efekcie zobaczymy ich jeszcze w fazie pucharowej.

Komplet wyników pierwszego etapu VALORANT Masters Madrid 2024:

Drużyna Bilans 1. runda 2. runda 3. runda
Gen.G Esports 2:0
2:1
2:1
Sentinels Sentinels 2:0
2:1
2:0
LOUD LOUD 2:1
1:2
2:0
2:0
Paper Rex 2:1
1:2
2:1
2:1
Edward Gaming 1:2
2:1
1:2
0:2
Karmine Corp 1:2
2:0
0:2
1:2
FPX FPX 0:2
0:2
0:2
Team Heretics 0:2
1:2
1:2

Mecze wraz z polskim komentarzem oglądać można pod tym adresem. VALORANT Masters Madrid 2024 potrwa do 24 marca. Po więcej informacji zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

VALORANT Masters Madrid 2024