ENCE z biletem do Szwecji

Tak więc do Jönköping przybędzie ENCE. Podopieczni Jakuba "kubena" Gurczyńskiego bilet na czerwcowego lana zyskali dzięki swojej pozycji w rankingu ESL. Przypomnijmy, że polsko-duński skład obecnie zajmuje w nim 12. miejsce i to wystarczyło, by zgarnąć jedną z trzech przepustek. Ta wpadła również w ręce Teamu Falcons, chociaż na ten moment trudno przewidzieć, w jakim składzie pojawi się ta ekipa. Ostatnio wspomagał ją wypożyczony z Natus Vincere Oleksandr "s1mple" Kostyljev. Teraz natomiast plotkuje się o możliwym transferze Petera "dupreeha" Rasmussena z Preasy Esport. Na koniec tej wyliczanki warto wspomnieć, że zaproszenie otrzymali także reprezentanci Complexity.

Co ważne, istnieje szansa, że na ENCE obecność Polaków wcale nie musi się skończyć. Nadal wolny pozostaje slot, który zgarnie przecież laureat europejskich eliminacji. I niewykluczone, że wtedy też liczba rodzimych przedstawicieli powiększy się. Zwłaszcza że już teraz pewne miejsce w zamkniętym etapie mają GamerLegion Janusza "Snaxa" Pogorzelskiego oraz Monte Szymona "kRaSnaLa" Mrozka. Zmagania eliminacyjne toczyć się będą również w Ameryce Południowej oraz Azji. Oddzielne kwalifikacje jako gospodarz miała też Szwecja, ale tam rozstrzygnięcia już zapadły. Po awans sięgnęło Alliance, które zadebiutuje dzięki temu na lanie tej rangi.

Lista uczestników ESL Challenger Jönköping 2024:

AllianceAlliance Complexity ENCE Team Falcons
tbdel. Europa tbdel. Ameryka Płn. tbdel. Ameryka Płd. tbdel. Azja

ESL Challenger Jönköping 2024 odbędzie się między 14 a 16 czerwca. Łączna pula nagród wyniesie 100 tysięcy dolarów, z czego dla triumfatorów przewidziano 50 tysięcy dolarów. Ponadto zwycięzcy zawodów zapewnią sobie awans na wrześniową ESL Pro League Season 20 na Malcie.