Mystiques dołącza jako rezerwowy wspierający

GLORE przed startem wiosennego splitu Hitpoint Masters nie było stawiane wśród głównych faworytów do mistrzostwa, ale miało powalczyć o awans na EMEA Masters. Mimo wszystko skład Entropiq w lidze czesko-słowackiej był na papierze poza zasięgiem, więc w teorii pozostawała właśnie walka o drugie miejsce. Ta była zaś zacięta do samego końca. GLR natomiast w ostatnich dwóch kolejkach wygrało z eSubą, BRUTE oraz z Dynamo Eclot, co zagwarantowało miejsce w top 2 ligi. Chwilę po fazie zasadniczej organizacja ogłosiła, że Mystiques zasili jej szeregi.

Jednak zagra w formacji tylko w przypadku jej awansu na finały play-offów. To dlatego, że te odbędą się na lanie, a podstawowy zawodnik na tej pozycji, Mehmet "Only35" Emin Aydın, nie uzyskał wizy, dającej uprawnienia do wyjazdu do Czech.

Niespodziewane wejście i zwycięstwo

Dziś natomiast GLORE zaraz przed startem finału drabinki wygranych ogłosiło, że Mystiques zadebiutuje szybciej, gdyż Only35 miał problemy techniczne. Polak w znakomitym stylu wykorzystał tę szansę, gromiąc Rell Entropiq podczas dwóch pierwszych gier. Później EIQ lekko się odkuło, a w czwartym drafcie wtorkowego wieczoru wykluczyło wspomnianą Rell. To jednak nie było dla Piórkowskiego problemem i tym razem Nautilusem poprowadził swoją drużynę do sensacyjnego triumfu i awansu na EMEA Masters. Polskiego wspierającego zobaczymy jeszcze w wielkim finale Hitpoint Masters, ale nie wiadomo czy pojawi się na EM. W końcu według informacji ma być tylko zmiennikiem, chociaż może wyniki przekonają ekipę do stałej zmiany.