STYKO przekaże pieniądze z naklejek

I przy tej okazji na piękny gest zdobył się Martin "STYKO" Styk. Zawodnik Apeks postanowił bowiem oddać część swoich zysków na cele charytatywne, by przy okazji zwiększyć społeczną świadomość. – Zamierzam przekazać 20% pieniędzy z moich naklejek z pierwszego Majora CS2. W ostatnich wiadomościach pojawił się temat, o którym w esporcie nie rozmawia się wystarczająco dużo. Pogoń za trofeami i zwycięstwami w życiu jest godna szacunku, ale to nigdy nie jest łatwa droga. Dbanie o dobre samopoczucie i zdrowie mentalne młodych graczy jest odsuwane na bok w obliczu perspektywy dążenia do kariery. Czasami ma to swoje konsekwencje. A gdy tak się stanie, jest już za późno – zauważył doświadczony Słowak w swoim wpisie w mediach społecznościowych.

Styk wspomniał też dwie postacie, Davida "cynica" Polstera oraz Karela "Twistena" Ašenbrenera, które w ostatnich miesiącach niespodziewanie odeszły. – Świat CS2 był na początku roku zszokowany, gdy młody amerykański gracz cyn1c niestety zmarł. On i jego zespół, BOSS, byli bardzo blisko, by dostać się na Majora, w którym ja miałem szczęście brać udział. W minionym roku zaś nie byliśmy w stanie pomóc młodemu, utalentowanemu zawodnikowi z mojego regionu, Twistenowi. Podążał on za swoimi marzeniami w VALORANCIE. Rywalizując na najwyższym poziomie przyznał się on do problemów ze zdrowiem mentalnym i postanowił mówić o tym otwarcie. Niestety, rzeczy, z którymi musiał się mierzyć, były zbyt trudne – stwierdził STYKO.

Pomoc bliskim cynica i Twistena

Teraz 28-latek zapewnił, iż dzięki zyskom z naklejek wesprze bliskich cynica oraz fundację założoną przez rodzinę Twistena. – Musimy unikać takich tragedii. Przeznaczę 10% zysków z moich naklejek rodzinie cynica, by pomóc jej w poradzeniu sobie z niewyobrażalną stratą. Kolejne 10% trafi do Twisten Foundation, stworzonego przez rodzinę Twistena w celu pomocy nastolatkom toczącym zmagania w związku ze zdrowiem mentalnym. Jeżeli chcecie pomóc mi w podniesieniu społecznej świadomości, zwykłe udostępnienie postu będzie wystarczające. Jeżeli chcesz pójść krok dalej, to nie wahaj się kupić w grze "pojemnik z naklejkami pretendentów", lub też wpłacić pieniądze bezpośrednio do fundacji. Dziękuję – zakończył były gracz m.in. Cloud9 i mousesports.


Jeżeli znajdujesz się w kryzysie psychicznym i potrzebujesz pomocy, nie wahaj się jej poszukać. Pod numerem telefonu 800 70 2222 można połączyć się z Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym. Z kolei po wykręceniu 800 12 12 12 połączymy się z Dziecięcym Telefonem Zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Nie czekaj do momentu, aż będzie za późno.