TaZ i siuhy w A, NEO i kRaSnaL w B

Jedną z nich będzie G2 Esports, którego trenerem jest Wiktor "TaZ" Wojtas. Popularni Samurajowie swoją przygodę z chińskim IEM-em zaczną od starcia z 9z Teamem, czyli gośćmi z dalekiej Ameryki Południowej. Co jednak warte zaznaczenia, w tej samej grupie, co G2, wylądowało również MOUZ. Nie można zatem wykluczyć takiego układu, w którym TaZ i jego gracze w pewnym momencie natrafią na Kamila "siuhego" Szkaradka. Niemniej nawet jeżeli nie, to i tak nie powinno być nudno. Wszak w tym samym zbiorze obecne są również m.in. Heroic i Team Liquid, które zaczną grupowe zmagania od bezpośredniego pojedynku. Ten będzie mieć szczególne znaczenie dla Caspera "cadiaNa" Møllera, byłego członka Heroicznych obecnie związanym właśnie z Liquid.

A co z grupą B? Tam swojej szansy poszuka inny zespół prowadzony przez członka legendarnej Złotej Piątki. FaZe Clan, za którego wyniki odpowiedzialny jest Filip "NEO" Kubski, podejmie Nemigę Gaming. Czyli debiutantów, jeżeli chodzi o lana tej rangi. W tym samym zbiorze śledzić będziemy też poczynania odmienionego Monte Szymona "kRaSnaLa" Mrozka. Ekipa wzmocniona przez dwóch członków akademii spróbuje sprostać naszpikowanemu znanymi nickami Astralis. Na koniec warto wspomnieć, że kolejnymi potencjalnymi przeciwnikami formacji NEO i kRaSnaLa są Cloud9 czy też Virtus.pro, także i tutaj powinno być w teorii ciekawie.

Grupy IEM Chengdu 2024 prezentują się tak:

Grupa A
G2 Esports vs 9z Team FURIA vs Lynn Vision
Heroic vs Team Liquid MOUZ vs tylooTYLOO
Grupa B
FaZe Clan vs Nemiga GamingNemiga Gaming Cloud9 vs JeevesJeeves
Astralis vs Monte Virtus.pro vs Wildcard GamingWildcard Gaming

Intel Extreme Masters Chengdu 2024 odbędzie się między 8 a 14 kwietnia. Łączna pula nagród wyniesie 250 tysięcy dolarów. Triumfatorzy zgarną nie tylko czek o wartości 100 tysięcy dolarów, ale także otrzymają zaproszenie na IEM Cologne 2024.