ENCE i siedem innych formacji

Już od jakiegoś czasu wiemy, że w Jönköping zaprezentuje się nam ENCE. Przypomnijmy, że Kacper "Kylar" Walukiewicz i spółka znaleźli się wśród trzech drużyn, które otrzymały zaproszenia na podstawie rankingu ESL. W podobny sposób nagrodzone zostały również Complexity i Team Falcons. Ponadto w marcu miejsce na zawodach wywalczyło Alliance. Ekipa ta była laureatem szwedzkich eliminacji, podczas których wyprzedziła m.in. EYEBALLERS, GODSENT oraz Metizport. Niemniej to była dopiero połowa z przewidzianej ósemki. Kto zatem, poza wspominanym już ENCE i pozostałą trójką, pojawi się na legendarnym festiwalu DreamHack Summer?

Europa wyśle Aurorę Gaming i jest to spore zaskoczenie. Wszak drużyna, której szeregi dopiero co zasilił Evgeniy "r3salt" Frolov, w zamkniętych eliminacjach ograła choćby Apeks oraz dwukrotnie Ninjas in Pyjamas! Przypomnijmy, że o bilet walczyli także Janusz "Snax" Pogorzelski i GamerLegion oraz Szymon "kRaSnaL" Mrozek i Monte, ale bez sukcesu. Sukces świętować mogli za to członkowie Party Astronauts. Ci mimo inauguracyjnej porażki okazali się najlepsi w Ameryce Północnej. Ameryka Południowa to natomiast MIBR, który przez kwalifikacyjne zmagania przebrnął niepokonany. Smak porażki poznali z kolei The MongolZ. Ci jednak po przegranej z LYG Gaming trzykrotnie zatriumfowali 2:0 i również zagrają na ESL Challenger Jönköping.

Lista uczestników ESL Challenger Jönköping 2024:

AllianceAlliance Aurora GamingAurora Gaming Complexity ENCE
MIBR The MongolZThe MongolZ
Party AstronautsParty Astronauts Team Falcons

ESL Challenger Jönköping 2024 odbędzie się między 14 a 16 czerwca. Łączna pula nagród wyniesie 100 tysięcy dolarów, z czego dla triumfatorów przewidziano 50 tysięcy dolarów. Ponadto zwycięzcy zawodów zapewnią sobie awans na wrześniową ESL Pro League Season 20 na Malcie.