ENCE ENCE 1 : 2 OG
Ancient 13:11 | Anubis 10:13 | Vertigo 11:13

Ancient wpada na konto ENCE

Dziś na ten przykład ENCE zakończyło swoją przygodę ze Skyesports Masters 2024. Po porażce z FORZE Esports polsko-duński zespół mierzył się z grającym ze zmiennikiem OG. I był niewątpliwie faworytem, co zresztą pokazał w pierwszych minutach na Anciencie. Tam Olek "hades" Miśkiewicz i spółka prowadzili już 9:1, doszczętnie niszcząc swoich oponentów! Nawet zryw Macieja "F1KA" Miklasa i jego partnerów przed przerwą niewiele zmienił – zanosiło się na szybki koniec. Ale takowego bynajmniej nie było. Zamiast tego po przejściu do obrony rywale naszych rodaków zaczęli stopniowo odrabiać straty. Nawet w momencie, gdy na koncie ENCE wylądował 12. punkt, OG się nie zatrzymało i było o krok od tego, by doprowadzić do dogrywki. Do tej finalnie nie doszło, ale tylko dzięki zimnej krwi Ośmiornic. Ale i tak powrót i doprowadzenie do rezultatu 11:13 wydaje się ogromnym osiągnięciem. I do tego nie ostatnim, dla drużyny F1KA.

Dwie kolejne mapy dla OG

Potem przyszedł Anubis i tam OG jeszcze bardziej podbiło tempo. Mimo gry w natarciu niemająca trenera drużyna rozdawała karty i tuż przed przerwą przeważała różnicą czterech oczek. Ta była zresztą kluczowa, bo po zmianie stron ENCE zdobyło się jeszcze na to, by podjąć rzuconą rękawicę. I bardzo długo naprawdę dobrze sobie radziło, ale na ostatniej prostej musiało uznać wyższość oponentów 10:13. W tej sytuacji o losie obu składów przesądzić miało Vertigo. Taka sytuacja wydawał się premiować Ośmiornice, których trzon jeszcze w barwach 9INE wyglądał na tej mapie fantastycznie. Ale tym razem nie udało się tego zaprezentować, bo F1KU i spółka skutecznie hamowali poczynania polsko-duńskiego kolektywu. Dopiero po przejściu na stronę CT ENCE przycisnęło, zgarniając nawet siedem rund z rzędu! Wobec tego trudno uwierzyć, że gracze Jakuba "kubena" Gurczyńskiego opuszczali serwer pokonani. A jednak! Rzutem na taśmę przegrali oni 11:13 i tym samym odpadli z dalszej rywalizacji.


Wybrane mecze oglądać można na kanale Piotra "izaka" Skowyrskiego na Twitchu. Po więcej informacji na temat Skyesports Masters 2024 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

Skyesports Masters 2024