AVEZ górą w powtórzonym meczu

Przypomnijmy, że w inauguracyjnej serii grupy B w PLE naprzeciwko siebie stanęły AVEZ Esports oraz M1 Gaming. Na pierwszej mapie, Mirage'u, M1 prowadziło już 8:5, ale wtedy doszło do niespodziewanej pauzy, po której starcie zostało przerwane. – W poniedziałek wieczorem dostaliśmy sygnały od kilku naszych partnerów o potencjalnej próbie oszustwa w meczu M1 Gaming i AVEZ Esports. Administracja ligi zdecydowała się wstrzymać mecz i przejrzeć zapis transmisji, demka graczy, oraz zbadać materiały, które zebraliśmy lub zbieramy od partnerów – tłumaczył naszej redakcji Tomasz Chomczyk, Head of PR & Communication Polskiej Ligi Esportowej. Mimo sytuacji rywalizacja w drugim zbiorze trwała, a obie zainteresowane ekipy rozgrywały kolejne spotkania.

Dopiero dziś PLE podjęło ostateczną decyzję w kwestii losów pojedynku. – W związku ze wstrzymanym zeszłotygodniowym meczem M1 Gaming i AVEZ Esports Polska Liga Esportowa oświadcza, że po konsultacjach z partnerami ligi i dokładnej analizie materiałów zewnętrznych, analitycy partnerów i administratorzy ligi nie wykryli nieprawidłowości i naruszeń regulaminu rozgrywek PGE DM. Dbając o klarowność i uczciwość rozgrywek, spotkanie zostanie powtórzone – mogliśmy wyczytać w komunikacie. I faktycznie do powtórzenia doszło, a górą było AVEZ. Ośmiornice zatriumfowały 2:0, wygrywając 13:11 zarówno na Mirage'u, jak i na Anubisie. To dało im finalnie drugie miejsce w grupie B, jedynie za plecami Permitty Esports, a przed akademią 9INE.

Drabinka play-offów 1. splitu PGE Dywizji Mistrzowskiej PLE:

Ćwierćfinały Półfinały Finał
Illuminar Gaming 0
AVEZ Esports 0 TBD 0
ThunderFlash 0 TBD 0
TBD 0
Permitta Esports 0
ENTERPRISE 0 TBD 0
9INE Academy 0

Pierwszy tegoroczny split PGE Dywizji Mistrzowskiej PLE zwieńczony zostanie 21 kwietnia. Jego zwycięzca zgarnie 15 tysięcy złotych oraz 40 punktów rankingowych.