Sezon ósmy Ultraligi TFT rozpoczęty

Za nami pierwsze starcia w ramach Samsung Galaxy Ultraligi TFT, gdzie w szranki staje szesnastu zawodników podzielonych na dwie grupy. W obu z nich po wczorajszych rundach wyniki rozłożyły się wyjątkowo równomiernie. Najciekawiej prezentuje się grupa aktualnego mistrza kraju, Andrzeja "traviscwata" Fiksa, gdzie mamy aż czterech zawodników z identyczną punktacją w akompaniamencie dwóch par punktowych u góry i dołu tabeli.

Grupa B ma nieco więcej rozstrzałów. Różnica między zajmującym pierwsze miejsce Filipem "Fifkiem" Obajtkiem i ostatnim na liście Tuśkiem10 wynosi aż 11 punktów. Sam środek rankingu prezentuje się jednak dużo łagodniej. Drugie miejsce przypadło Mateuszowi "Alanzq" Jasińskiemu, który zrównał się wynikiem z Tymeoteuszem "stinkyabuserem" Kniterem oraz Szymonem "Shreddinem" Jakubowskim z grupy A.

Zabawa z legendami

W trakcie pierwszego dnia turnieju mieliśmy okazję podziwiać wszelkie możliwe kompozycje. Nie wszystkie z nich jednak były równie popularne i efektywne. Większość zawodników zaczynała dość spokojnie, kombinując z rozstawieniami krążącymi wokół Arcanistów, Fated, Ghostly czy Inkshadow. Nie okazywały one jednak zazwyczaj większej skuteczności. Znacznie lepiej zaprezentowały się ostatniego wieczora plansze złożone z Heavenly czy Myth, a także te krążące wokół umacniania możliwości Kai'Sy. Co za tym idzie, dobrze wypadały np. kompozycje z czterema Trickshotami. Niezmiernie popularne były też zestawienia złożone głównie z legend. I choć próbowano wokół nich pracować wielokrotnie, zwykle kończyło się to raczej kiepsko.

Wyniki po pierwszym spotkaniu:

Grupa A Grupa B
1. stinkyabuser 12 1. Fifek 14
1. Shreddin 12 2. Alanzq 12
3.  – Zbrojson 9 3. shircane 11
3. PeepoGladTFT 9 4. Left 11
5. traviscwat 9 5. Nakashi 9
5. Haskus 9 6. Lelouch 6
7. Sage 6 7. kubixon 6
7. Aki 6 8. Tusiek10 3

Wszystkie mecze Ultraligi będziecie mogli obejrzeć z polskim komentarzem na kanałach Polsat Games w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Więcej informacji dotyczących ósmego sezonu Ultraligi TFT znajdziecie na oficjalnej stronie rozgrywek. Przebieg wydarzenia możecie śledzić tutaj.