Więcej niż mapa Fortnite

The Donation Map w Fortnite została wspólnie stworzona przez Havas Play France, Havas Digital Kyiv oraz CTRL/ART/D. W wirtualnej lokacji można znaleźć między innymi skrupulatne odwzorowanie kijowskiego Placu Niepodległości.

Jest to jednak coś więcej niż kolejna mapa w Fortnite. Im więcej czasu gracze spędzą na niej, tym większa będzie darowizna przekazana Ukrainie. Fundusze zebrane dzięki graczom zostaną przekazane na odbudowę Przychodni Prybuzka w obwodzie mikołajowskim w Ukrainie.

Fabrice Plazolles, Chief Creative Officer w Havas Play, powiedział:

Społeczność graczy stanowi siłę pozytywnych zmian, a The Donation Map zrodziła się z przekonania, że ta społeczność, dzięki swojej pasji i kolektywnej mocy, może rozszerzyć swój wpływ poza sferę wirtualną. Grając na mapie w Fortnite, gracze przekształcają swoją cyfrową aktywność w namacalną wartość, ratując życie i przyczyniając się do odbudowy potrzebującego kraju.

Blisko 2000 streamerów dołączyło do kampanii non-profit w inStreamly

inStreamly nawiązało współpracę z Havas Play i UNITED24, by promować mapę i zachęcić do odwiedzenia jej jak najwięcej graczy. Wraz z lokalnymi partnerami uruchomiono kampanie non-profit dla streamerów w USA, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Polsce, Hiszpanii (014 Live!), Włoszech (StreamON), Ukrainie (StreamAvisor) i Brazylii (WARRIOR Streaming).

Do tej pory prawie 2000 streamerów dołączyło do kampanii The Donation Map. Łącznie osiągnęła ona już ponad dwa miliony wyświetleń. Sama lokalizacja w grze Fortnite została odwiedzona 15 000 razy.

Wiktoria Wójcik, Współzałożycielka & Chief Marketing Officer w inStreamly, powiedziała:

Wspaniale jest widzieć, jak społeczność z różnych części świata łączy się w tak ważnej sprawie. Streamerzy z Polski, Ukrainy, Niemiec, Włoch, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, USA, Brazylii i Francji, którzy są częścią globalnej sieci inStreamly, również wspierają kampanię The Donation Map. Jesteśmy przekonani, że ich zaangażowanie pozwoli zebrać jeszcze więcej funduszy dla Ukrainy.

Lokację w Fortnite można odwiedzić, wpisując kod 1992-2531-2170, wyszukując The Donation Map lub odwiedzając dedykowaną stronę.

Źródło: informacja prasowa