Pewna wygrana Eintracht Spandau

Pierwsza gra serii ćwierćfinałowej EMEA Masters 2024 Spring Eintracht Spandau kontra Nigma Galaxy była istnym horrorem. Z początku ekipa Nikolaya "Zanzaraha" Akatova bez większego problemu prowadziła, natomiast jej przeciwnicy uruchomili się w walkach drużynowych. Głównymi bohaterami mistrzów Arabian League byli grający Aatroxem Mohamed "Boda" Yahi i prezentujący się Corkim Sven "Dehaste" Vidović. Dzięki tej dwójce Nigma sięgnęła po wygraną. To jednak był koniec dobrych informacji dla fanów arabskiej sceny. Podczas kolejnych odsłon meczu Eintracht miał dużo lepszą kontrolę od startu gier do ich końca. Kapitalnie Azirem spisał się legendarny Tristan "PowerOfEvil" Schrage. Niemiec w dwóch grach wykręcił statystyki 27/1/16, a Spandau awansowało do półfinału, gromiąc rywali 3:1.

KCorp z porażką po reverse sweepie

Z początku Karmine Corp Blue pewnie wygrało dwie odsłony serii z Geekay Esports. Te gry wyglądały tak przekonująco, że wydawało się, że mistrzowie ligi francuskiej powinni bez problemów dopiąć wynik. Tymczasem Geekay po sporych emocjach zwyciężyło w trzeciej grze, a następnie zmiażdżyło rywali w czwartym starciu. To oznaczało, że będziemy świadkami srebrnych zgrzytów. Piąta odsłona ostatniego ćwierćfinału była najbardziej wyrównana. Nie było wiadomo, kto wygra, aż do ostatniej walki drużynowej. W tej masę obrażeń zadał Caliste "Caliste" Henry-Hennebert, ale to było za mało. Geekay zagrało dużo lepiej jako zespół, skupiając się na wyeliminowaniu pozostałych zawodników akademii KCorp. Tym samym wicemistrzowie ligi arabskiej awansowali do półfinału.

Tak prezentują się wyniki drugiego dnia ćwierćfinałów EMEA Masters 2024 Spring:

23 kwietnia

Ćwierćfinał

17:00 Eintracht Spandau Eintracht Spandau 3:1 Nigma Galaxy Nigma Galaxy BO5
17:00 Geekay Esports Geekay Esports 3:2 Karmine Corp Blue Karmine Corp Blue BO5

To było na tyle, jeśli chodzi o ćwierćfinały EM. Półfinały odbędą się w czwartek i piątek. Transmisję z wybranych spotkań w języku polskim będziecie mogli oglądać na kanałach Polsat Games na platformach Twitch oraz YouTube. Po więcej informacji na temat EMEA Masters 2024 Spring zapraszamy do naszej relacji:

EMEA Masters Spring 2024