Krótkoterminowe wypożyczenie do Falcons

Przypomnijmy, że na początku marca Falcons wspomógł Oleksandr "s1mple" Kostyljev. Ukrainiec wskoczył do drużyny na miejsce, które po nieudanym Regional Major Ranking zwolnił Mohammad "BOROS" Malhas. Jednocześnie stanął on przed szansą oficjalnego debiutu w Counter-Strike'u 2. Wszak na ławce Natus Vincere usiadł on jeszcze w październiku, gdy profesjonalna scena korzystała z CS-a w wersji Global Offensive. Niemniej angaż 26-latka w saudyjskiej organizacji był jedynie krótkoterminowy i miał obowiązywać na czas BLAST Premier Spring Showdown 2024. Okazuje się jednak, że była szansa, by obie strony związały się ze sobą na nieco dłużej. Ale warunkiem był naprawdę dobry wynik osiągnięty na online'owych zawodach.

"Może zostalibyśmy z s1mple'em nieco dłużej"

O wszystkim w rozmowie z Esports.gg opowiedział Pavle "Maden" Bošković. – s1mple jest zwykle najlepszy, gdy gra z AWP lub gdy ją z czymś łączy i ustawia się na najlepszych pozycjach. Gdy jednak nie był w stanie tego zrobić, gdy mamy SunPayusa jako snajpera, było bardzo trudno, bo pełnili oni te same role. Gdyby wszystkie rzeczy ułożyły się świetnie i nagle wygralibyśmy BLASTA online, to może zostalibyśmy z s1mple'em nieco dłużej – stwierdził Czarnogórzec. Przypomnijmy, że Kostyljev i jego tymczasowi partnerzy bynajmniej nie zachwycili. Zamiast włączyć się do gry o awans na wiosenne finały, odpadli już w pierwszym meczu, sensacyjnie ulegając Metizportowi.

W efekcie s1mple powrócił na ławkę rezerwowych NAVI i jego przyszłość pozostaje nieznana. Szczególnie po tym, jak Natus Vincere zatriumfowało podczas PGL Major Copenhagen 2024. Mało prawdopodobne wydaje się, by ktoś specjalnie dla trzykrotnego zdobywcy CS-owej złotej piłki dokonywał roszad personalnych. W Falcons natomiast również nie ma już miejsca. Międzynarodowa ekipa miesiąc temu zapewniła sobie usługi pięciokrotnego mistrza świata w CS:GO, Petera "dupreeha" Rasmussena. Ten ponownie połączył siły z Emilem "Magiskiem" Reifem i Dannym "zonikiem" Sørensenem, z którymi współpracował już w Astralis oraz Teamie Vitality.