Fnatic BO5
vs
11:00
Gen.G Esports Gen.G Esports

Czarno-Pomarańczowi podejmą jednego z faworytów MSI

Już na samym starcie głównej fazy MSI Fnatic czeka więc niesamowicie trudny sprawdzian. Reprezentanci LEC mają co prawda za sobą solidną rozgrzewkę – na przestrzeni kilku ostatnich dni Marek "Humanoid" Brázda i spółka zdążyli przebrnąć już przez siedem gier. Gen.G natomiast swój ostatni oficjalny mecz zagrało ponad trzy tygodnie temu w finale LCK. Nie zmienia to jednak faktu, że Jeong "Chovy" Ji-hoon i jego świta podejdą do tego starcia jako niekwestionowani faworyci. Po przedsezonowych zmianach w składzie zdaje się, że tym razem w zespole kojarzonym z dławieniem się pod presją wszystko gra i buczy.

Gdyby Czarno-Pomarańczowym udało się pokonać Top Esports, być może moglibyśmy spojrzeć na nadchodzące spotkanie nieco łaskawszym okiem. Biorąc jednak pod uwagę, że druga formacja z LoL Pro League okazała się dla nich nie do przejścia, nie ma co oczekiwać, że postawią większy opór najlepszej drużynie z Korei. Drużynie, która przez wielu określana jest – obok Bilibili Gaming – jednym z faworytów do wygrania całego turnieju. I trudno się temu dziwić. Poziom prezentowany przez GEN w lokalnych rozgrywkach mógł imponować nawet najbardziej wybrednym fanom dobrego LoL-a. Fnatic natomiast, oprócz dobrych zagrań i przebłysków talentu, pokazało także kilka słabości – nawet przeciwko mniej wymagającym oponentom pokroju GAM Esports.

Nadzieja kontra rzeczywistość

Czy w takim razie powinniśmy całkowicie skreślić jakiekolwiek szanse FNC na zwycięstwo? Cóż, nadzieja umiera ostatnia. Patrząc jednak realistycznie, urwanie punktu koreańskim gwiazdom będzie można rozpatrywać pod kątem sukcesu, zaś wygranie całej serii graniczyłoby z cudem. Sami zawodnicy również są świadomi pozycji, z której podchodzą do tego pojedynku. – Zdecydowanie jesteśmy underdogami tego meczu. Mimo to myślę, że wejdziemy do niego pewni siebie, tak jak zrobiliśmy to przeciwko Top Esports. Nie będziemy bali się być agresywni i czas pokaże, czy nam się uda – powiedział Humanoid w wywiadzie dla Sheep Esports.


Transmisję z tego oraz wszystkich pozostałych spotkań MSI 2024 będziecie mogli oglądać na kanałach Polsat Games w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Po więcej informacji na temat MSI 2024 zapraszamy do naszej relacji tekstowej, w której znajdziecie się po kliknięciu poniższego baneru: