Perkz z zapowiedzianą przerwą od profesjonalnych rozgrywek

Kilka dni temu Perkz ogłosił, że zamierza zrobić sobie przerwę od profesjonalnych zmagań w League of Legends. Biorąc pod uwagę, że Heretics już na wiosnę znaleźli zastępstwo za Chorwata w osobie Artura "Zwyroo" Trojana, szanse na powrót legendarnego środkowego do wyjściowej piątki były znikome. Sam Perković stwierdził zresztą, że jego motywacją były turnieje międzynarodowe, a droga do nich tak naprawdę nie sprawiała mu przyjemności. Zapowiedział także, że w najbliższym czasie zamierza zająć się streamowaniem. Kilka miesięcy odpoczynku ma pomóc mu zdecydować, co dalej z jego karierą.

Oficjalne pożegnanie było tylko formalnością

Stało się więc to, co wydawało się nieuniknione. Dalsza współpraca Heretyków z Perkzem byłaby bezcelowa, zatem obie strony zdecydowały się iść w innym kierunku. Oficjalne pożegnanie odbyło się, jak to zwykle bywa w tym środowisku, w mediach społecznościowych. Nie była to przygoda długa i owocna – mistrz Mid-Season Invitational i wicemistrz świata z 2019 roku spędził w organizacji zaledwie kilka miesięcy, będąc aktywnym graczem tylko przez parę tygodni. Słabe wyniki TH były tematem głośnym wśród kibiców. Ponowne zjednoczenie Martina "Wundera" Hansena, Marcina "Jankosa" Jankowskiego i Perkovicia przywoływało mnóstwo dobrych wspomnień i budziło nadzieje fanów na powrót formy z legendarnego składu G2 Esports.

Ta jednak nigdy się nie pojawiła. Rezygnacja (przynajmniej tymczasowa) z rywalizacji może być zatem dobrym sposobem na zachowanie wizerunku króla Europy, niezbrukanego kilkoma latami fatalnych występów. Wszak o przeszłości Perkza można powiedzieć wiele dobrego – to nie tylko wspomniane już mistrzostwo MSI i finał Worldsów 2019. Sukcesów osiąganych na przestrzeni lat w barwach Samurajów, zarówno w roli midlanera, jak i strzelca, było przecież znacznie więcej. Do tego dochodzi sezon 2021 w Cloud9, w którym Chmury pierwszy raz od 2018 awansowały na mistrzostwach świata do play-offów. I trudno, żeby słabsza dyspozycja w ostatnich paru splitach przyćmiła wszystkie te dokonania.