Ultraliga TFT wraca na anteny odbiorników

Nagromadzenie różnych wydarzeń esportowych oraz majówka po drodze przysłużyły się uczestnikom mistrzostw Polski w Teamfight Tactics zasłużonymi wakacjami. Poprzedni sezon był niesamowicie intensywny, a tempo narzucone przez zmianę rozłożenia splitów sprawiło, że odstępy pomiędzy Rising Legends oraz zawodami takimi, jak Ultraliga TFT, były niemalże nieistniejące. Jest to zatem z pewnością miła odmiana dla graczy. Czy jednak tak długie przerwy pomiędzy meczami nie wybiją ich z formy?

Harmonogram rozgrywek:

  • 09.05.2024, godz. 17:45 – Faza Bitwy, dzień 2
  • 16.05.2024, godz. 17:45 – Faza Bitwy, dzień 3
  • 23.05.2024, godz. 17:45 – Faza Bitwy, dzień 4
  • 30.05.2024, godz. 17:45 – Faza Karuzeli, dzień 1
  • 06.06.2024, godz. 17:45 – Faza Karuzeli, dzień 2

Oczekiwany przewrót w tabelach

Aktualnie czołówka zawodników wyklarowana jest tylko w grupie B. Wyniki u ich towarzyszy w sąsiedniej drabince są rozłożone niesamowicie równomiernie, więc zdecydowanie będzie czekać nas tam wiele niespodzianek. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, iż to właśnie w rankingu zdominowanym przez Filipa "Fifka" Obajtka w tym momencie znajduje się śmietanka naszego regionu. Zarówno on, jak i troje jego towarzyszy z grupy zajęli bowiem wysokie miejsca w finale pierwszego w tym sezonie Golden Spatula Cup, które odbyło się blisko dwa tygodnie temu.

Największym zaskoczeniem był niezaprzeczalnie występ Kacpra "shircane'a" Piśniaka, który w ostatniej rundzie zdominował oponentów, plasując się aż na czwartej pozycji w GSC. Świetnej postawy nie można też odmówić Nadimowi "Lelouchowi" Maani, który przez pierwsze dwa dni był niezaprzeczalnym faworytem wydarzenia. Zwłaszcza jego sobotnie wystąpienie było godne podziwu. Wygrał on bowiem pięć z sześciu rund, przechodząc do kolejnego etapu z pierwszego miejsca. Jest więc nadzieja, że w najbliższych czasie ujrzymy jego wielki powrót na sam szczyt Ultraligi TFT. Zajmujący aktualnie drugie miejsce w grupie B Mateusz "alanzq" Jasiński poradził sobie spośród naszych rodaków najgorzej, niemniej sam fakt przejścia wszystkich etapów turnieju już jest dostatecznie imponujący. Panowie poradzili sobie lepiej niż dziesiątka pozostałych reprezentantów kraju.

Wyniki po pierwszym spotkaniu:

Grupa A Grupa B
1. stinkyabuser 12 1. Fifek 14
1. Shreddin 12 2. Alanzq 12
3.  – Zbrojson 9 3. shircane 11
3. PeepoGladTFT 9 4. Left 11
5. traviscwat 9 5. Nakashi 9
5. Haskus 9 6. Lelouch 6
7. Sage 6 7. kubixon 6
7. Aki 6 8. Tusiek10 3

Wszystkie mecze Ultraligi będziecie mogli obejrzeć z polskim komentarzem na kanałach Polsat Games w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Więcej informacji dotyczących ósmego sezonu Ultraligi TFT znajdziecie na oficjalnej stronie rozgrywek. Przebieg wydarzenia możecie śledzić tutaj.