Top Esports 0:3 G2 Esports

G2 odprawia TES z kwitkiem

Czy sam wynik w postaci 3:0 jest przekonujący w wystarczającym stopniu? Może nie, ktoś mógłby powiedzieć, że było to zwycięstwo szarpane. Wystarczy jednak obejrzeć powtórki z tego pojedynku, aby przekonać się, że o żadnym "wyszarpanym" sukcesie mowy być nie może. G2 było dziś wyraźnie lepsze, a szczególnie na dolnej alei w dwóch pierwszych potyczkach, gdzie Steven "Hans sama" Liv wespół z Mihaelem "Mikyxem" Mehle zdominowali swoich oponentów. Swoje trzy grosze dokładali też pozostali członkowie Samurajów, szczególnie w późniejszych minutach i nawet chaotyczna walka przy Nashorze w trzeciej grze zakończyła się pewnym zdobyciem bestii przez mistrzów League of Legends EMEA Championship. A po nim droga do wygrania całej serii stanęła już otworem.

Tak więc fani z Europy mają powody do zadowolenia, ale też do potencjalnego zwiększenia apetytu przed kolejnymi pojedynkami z drużynami z Dalekiego Wschodu. W końcu G2 było w stanie przełamać (w jakże pięknym stylu) kilka niechlubnych pasm. Pierwszym z nich było zwycięstwo z ekipą ze wschodniej Azji w serii best-of-five, co po raz ostatni udało się jeszcze w 2020 roku. Jeszcze dłużej fani G2 czekali na wygraną w BO5 przeciwko zespołowi z Chin, bo ta miała miejsce w sezonie 2018, kiedy to Samurajowie sensacyjnie zwyciężyli Royal Never Give Up.

Co dalej z wicemistrzami LEC?

Kolejnym rywalem zespołu Rasmusa "Capsa" Winthera będzie T1 lub Team Liquid Honda. W przypadku wygranej wicemistrza Korei Południowej G2 stanie przed szansą na rewanż, gdyż zaledwie kilka dni temu to właśnie T1 zepchnęło reprezentantów EMEA do dolnej drabinki MSI. Nie ulega wątpliwości, że to ekipa Lee "Fakera" Sang-hyeoka będzie faworytem w starciu z Liquid, choć dzisiejsza wygrana G2 z pewnością dała nadzieję kibicom z Zachodu na kolejny sukces. Jednak czy na podobną niespodziankę stać TL – tego dowiemy się jutro. Spotkanie to będziecie mogli obejrzeć z polskim komentarzem na kanałach Polsat Games w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Po więcej informacji dotyczących tej edycji Mid-Season Invitational zapraszamy do naszej relacji tekstowej: