blameF w czarno-pomarańczowych barwach

Dowodem na to może być fakt, że Fnatic niespodziewanie zasilił Benjamin "blameF" Bremer. Doświadczony Duńczyk przez ostatnie dwa i pół roku związany był z rodzimym Astralis, gdzie pełnił rolę prowadzącego. Pod jego wodzą ekipa dwukrotnie docierała do półfinału Intel Extreme Masters Cologne, w 2022 i 2023 roku. Do tego udało jej się również finiszować w najlepszej czwórce CS Asia Championships 2023. Niemniej w lutym 26-latek wylądował na ławce rezerwowych po tym, jak skład nie dostał się na PGL Major Copenhagen 2024. Jego następcą został wówczas Alexander "br0" Bro z Monte. Sam blameF był natomiast silnie łączony z Ninjas in Pyjamas, ale finalnie do niczego nie doszło. W efekcie zmienia on przynależność klubową dopiero teraz.

Ściągnięcie Benjamina do Fnatic to znaczący ruch, który wskazuje na nasze ambicje, by powrócić na najwyższy poziom rywalizacji w Counter-Strike'u – zapewnił w komunikacie Ross Rooney, analityk esportowy i menadżer strategiczny we Fnatic. – Benjamin to gracz na wysokim poziomie, którego wpływ polega nie tylko na jego umiejętnościach w grze. Ten angaż oznacza również znaczącą zmianę naszego podejścia z kilku ostatnich lat, podkreślając nasze zaangażowanie nie tylko w samą rywalizację, ale i w powrót do najważniejszych rozgrywek. Regularne występy Benjamina na najwyższym poziomie oraz jego doświadczenie przywódcze dają możliwość, aby dać energię naszemu składowi i stanowią sygnał dla rynku w kwestii naszych intencji – dodał.

kyuubii⁠ siada na ławce

Niemniej przyjście nowego gracza oznaczało konieczność pożegnania. Tak więc we Fnatic nie będzie już występować Can "⁠kyuubii⁠" Ali. 19-letni Niemiec ewidentnie nie spełnił oczekiwań i teraz wylądował na ławce. – Can to wyjątkowy młody człowiek i bardzo podziwiamy jego umiejętności oraz profesjonalizm, które ma mimo młodego wieku. Zdecydowanie zakładamy, że przed nim długa i pełna sukcesów kariera w Counter-Strike'u. Ta zmiana w składzie w żaden sposób nie odzwierciedla jego możliwości, ale wynika ze strategicznej okazji, której nie mogliśmy przegapić. Przechodzi on zatem do naszego rezerwowego składu. A my będziemy aktywnie przyglądać się jego możliwościom, w tym dotyczącym wypożyczeń – stwierdził cytowany już Rooney.

Skład Fnatic prezentuje się następująco:

Freddy "⁠KRIMZ⁠" Johansson
Aurélien "afro" Drapier
Matúš "⁠MATYS⁠" Šimko
Alexandre "⁠bodyy⁠" Pianaro
Benjamin "blameF" Bremer
Jamie "keita⁠" Hall (trener)