Ultraliga TFT na półmetku

Już o godzinie 17:45 będziemy mogli obserwować kolejne zmagania najlepszych zawodników z całego kraju o awans do finału mistrzostw Polski. Dzisiejsze rozgrywki dla niektórych mogą już oznaczać sukces lub porażkę. Odpowiednio rozłożone wyniki przy aktualnym rozkładzie tabeli będą bowiem nie do pobicia. W najlepszej sytuacji jest Mateusz "alanzq" Jasiński, który zdominował grupę B, mając aż 6 punktów przewagi nad kolejnymi w rankingu Bartłomiejem "Nakashim" Olejniczakiem oraz Filipem "Fifkiem" Obajtkiem. Nie musi więc już nawet nic więcej wygrywać. Tak długo, jak będzie utrzymywał się w top 4 w nadchodzących rundach, ma zagwarantowany finał. Ultraliga TFT nie jest jednak aż tak przychylna dla grupy A, która ma niesamowicie równomiernie rozłożoną punktację pomiędzy uczestników.

W nie najlepszej sytuacji znajduje się w tym momencie Michał "Tusiek10" Wojciechowski, który ulokowany jest na ostatnim miejscu w zbiorze B z najmniejszą liczbą punktów spośród wszystkich zawodników. Będzie mu niesamowicie trudno odrobić straty, by powalczyć w przyszłym tygodniu o jedno z ośmiu miejsc w Fazie Bitwy. Swoje umiejętności musi też ponownie udowodnić Nadim "Lelouch" Maani. Chociaż zabłysnął podczas ostatniego Golden Spatula Cup niesamowitą formą, na lokalnym podwórku zdaje się mu nie dopisywać szczęście.

Ultraliga TFT po dwóch spotkaniach:

Grupa A Grupa B
1. stinkyabuser 24 1. alanzq 27
1. haskus 21 2. Nakashi 21
3. traviscwat 20 3. Fifek 21
4. Shreddin 19 4. Left 20
5. PepeGladTFT 18 5. Sh1rcane 19
5. Zbrojson 16 6. kubixon 17
7. Aki 15 7. Lelouch 12
7. Sage 11 8. tusiek10 7

Wszystkie mecze Ultraligi będziecie mogli obejrzeć z polskim komentarzem na kanałach Polsat Games w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Więcej informacji dotyczących ósmego sezonu Ultraligi TFT znajdziecie na oficjalnej stronie rozgrywek. Przebieg wydarzenia możecie śledzić tutaj.