G2 triumfuje, FUT wręcz przeciwnie

Ale najpierw o tym, co działo się na VALORANT Masters Shanghai wczoraj. Bo to wczoraj po zwycięstwo sięgnęli reprezentanci G2 Esports. Gracze słynnej organizacji po trzymapowym boju pozostawili w pokonanym polu T1, ale musieli się przy tym mocno namęczyć. Szczególnie na decydującym Lotusie, gdzie rozstrzygnięcia zapadły dopiero po dogrywce. Powodów do radości nie miało za to FUT Esports. Turcy również rozegrali trzy mapy, ale zakończyło się to ich porażką. Lepsi okazali się bowiem przedstawiciele gospodarzy z FPX, lepsi na Sunset i Iceboksie. FUT nie pomogła nawet obecność mistrza świata z 2021 roku, Mehmeta "cNeda" İpeka. Ten zdobył co prawda 54 fragi, ale to nie wystarczyło, by osiągnąć korzystny rezultat.

Czwartkowe wyniki VALORANT Masters Shanghai 2024:

23 maja

Drużyny z bilansem 0:0

10:00 G2 Esports 2:1 T1 Breeze 13:8
Icebox 1:13
Lotus 14:12
13:00 FPX 2:1 FUT Esports Sunset 13:7
Lotus 12:14
Icebox 13:10

paTiTek znowu zagra w Heretics

A dziś kolejne cztery formacje zaczną zmagania w Chinach. Mowa tutaj m.in. o Teamie Heretics, gdzie ponownie wystąpi Patryk "paTiTek" Fabrowski. Polak formalnie opuścił hiszpańską organizację, ale tuż przed VALORANT Masters Shanghai został ściągnięty jako zmiennik z uwagi na brak jednego z graczy. Teraz nasz rodak i jego partnerzy postarają się o udany początek turnieju, zaś ich rywalem będzie debiutujące na tym poziomie Dragon Ranger Gaming, drugi obok FPX przedstawiciel chińskiego VALORANTA. Wcześniej zaś zagrają wicemistrzowie z VALORANT Masters Madrid, Gen.G Esports. Ich rywalem będzie Leviatán, trzecia najlepsza drużyna z północnoamerykańskiego VALORANT Champions Tour.

Piątkowy harmonogram VALORANT Masters Shanghai 2024:

24 maja

Drużyny z bilansem 0:0

10:00 Gen.G Esports vs Leviatán BO3
13:00 Team Heretics vs Dragon Ranger Gaming BO3

Mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można pod tym adresem. Samo VALORANT Masters Shanghai 2024 potrwa do 24 marca. Po więcej informacji zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

VALORANT Masters Shanghai 2024