Koniec pierwszego etapu rozgrywek Ultraligi TFT

Nikogo nie dziwi ujrzenie na liście finalistów Mateusza "alanazq" Jasińskiego. Niespodziankę fanom urządził jednak swoim awansem do finału Ultraligi TFT niezaprzeczalnie Sebastian "Left" Chajutin, któremu dwie ostatnie rundy pomogły wybić się z piątego miejsca na drugie. Grupa A również nie pozostała bez zaskoczeń. Równowaga została zaburzona, gdy siódme lobby zakończyło się dla Tymoteusza "stinkyabusera" Knitera przedostatnią pozycją. To wystarczyło, żeby jego przeciwnicy przejęli kontrolę nad tabelą. Piękną serię rozegrał Bartłomiej "PeepogladTFT" Kaczorek. Pierwsza i trzecia lokata pozwoliły mu wybić się na sam szczyt i wywalczyć sobie awans. Wcale nie gorzej zaprezentował się też Artur "Haskus" Twarowski, który po zajęciu kolejno drugiego i pierwszego miejsca umościł się na drugiej pozycji, tracąc raptem jeden punkt do swojego oponenta.

Mistrz Polski poza turniejem

Inkborn Fables nie okazał się szczęśliwym setem dla aktualnego mistrza Ultraligi TFT, Andrzeja "traviscwata" Fiksa, dla którego turniej zakończył się na przedostatnim miejscu. Szczęśliwie o honor Zero Tenacity dalej będzie walczył jego kolega z drużyny, Nadim "Lelouch" Maani, któremu udało się odrobić kilka punktów straty kosztem Jakuba "kubixona" Warzechy. Nadziei nie było też dla zamykającego od samego początku grupę B Michała "tuśka10" Wojciechowskiego. W ciągu ostatniego dnia Fazy Karuzeli zgromadził on raptem trzy punkty. Podobna sytuacja dotyczy Łukasza "Sage'a" Strzyżewskiego, który uzbierał ich tylko cztery. Tym samym jest to dla nich wszystkich koniec zabawy w ramach aktualnego sezonu Ultraligi TFT.

Pozostałych zawodników wciąż czekają dwa dni meczowe, w trakcie których wyłonionych zostanie pozostałych czworo finalistów.

Harmonogram spotkań Fazy Bitwy:

  • 30.05.2024, godz. 17:45 – Faza Bitwy, dzień 1
  • 06.06.2024, godz. 17:45 – Faza Bitwy, dzień 2

Końcowa klasyfikacja Fazy Karuzeli Ultraligi TFT:

Grupa A Grupa B
1. PeepogladTFT 43 1. alanzq 50
1. Haskus 42 2. Left 41
3. Zbrojson 41 3. Nakashi 40
4. stinkyabuser 40 4. Fifek 37
5. Shreddin 36 5. Sh1rcane 37
5. Aki 35 6. Lelouch 33
7. traviscwat 32 7. kubixon 32
7. Sage 19 8. tusiek10 18

Wszystkie mecze Ultraligi będziecie mogli obejrzeć z polskim komentarzem na kanałach Polsat Games w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Więcej informacji dotyczących ósmego sezonu Ultraligi TFT znajdziecie na oficjalnej stronie rozgrywek. Przebieg wydarzenia możecie śledzić tutaj.