100 Thieves i Gen.G bliżej finału

Jako pierwsi powody do radości podczas VALORANT Masters mieli gracze 100 Thieves. Triumfatorzy zmagań w Ameryce bez większych problemów rozprawili się z Turkami z FUT Esports. Formacja znad Bosforu była w stanie urwać swoim rywalom zaledwie siedem rund na dwóch mapach i w pełni zasłużenie poległa. Nie poradził sobie również drugi z przedstawicieli regionu EMEA. Debiutujące na zawodach w Szanghaju Fnatic ze wszystkich sił starało się przeciwstawić Gen.G Esports i zaczęło nawet od wygranego Lotusa. Potem jednak przyszły Bind i Breeze, na których to Koreańczycy byli górą. W efekcie to oni pozostali w drabince wygranych, podczas gdy Czarno-Pomarańczowi spadli do drabinki przegranych.

Czwartkowe wyniki VALORANT Masters Shanghai 2024:

30 maja

Ćwierćfinał drabinki wygranych

10:00 100 Thieves 2:0 FUT Esports Icebox 13:2
Bind 13:5
13:00 Fnatic 1:2 Gen.G Esports Lotus 13:10
Bind 10:13
Breeze 11:13

Zespół paTiTka znowu podejmie gospodarzy

A już dziś ponownie do gry przystąpi Patryk "paTiTek" Fabrowski. Team Heretics, gdzie Polak pełni funkcję zmiennika, przebrnął przez poprzednią fazę rywalizacji i teraz czekają go kolejne wyzwania. Pierwszym z nich będzie Edward Gaming, zwycięzca chińskiego VALORANT Champions Tour. Wydaje się zresztą, że to właśnie reprezentanci gospodarzy będą faworytami, aczkolwiek paTiTek i Heretycy potrafili już poradzić sobie z innym zespołem z Chin, czyli FPX. Wcześniej zaś G2 Esports postara się zachować status zespołu niepokonanego. Ale nie będzie to łatwe, bo rywalem Samurajów będą obecni wicemistrzowie świata z Paper Rex. Ci i teraz wyglądają na kandydatów do czołowych lokat, ale to samo można powiedzieć również o G2.

Piątkowy harmonogram VALORANT Masters Shanghai 2024:

31 maja

Ćwierćfinał drabinki wygranych

10:00 Paper Rex vs G2 Esports BO3
13:00 Edward Gaming vs Team Heretics BO3

Mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można pod tym adresem. Samo VALORANT Masters Shanghai 2024 potrwa do 24 marca. Po więcej informacji zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

VALORANT Masters Shanghai 2024