Faza Bitwy po pierwszym dniu

Faza Bitwy jest niesamowicie zwięzłym etapem turnieju, trwającym zaledwie dni. Można więc śmiało założyć, że niektóre z wyników będą dość trudne do odrobienia dla zawodników w nadchodzący czwartek. Ze sporym zawodem z pewnością spotkał się ubiegłego wieczoru Bartek "Zbrojson" Zbroja, który zakończył na ostatnim miejscu, zdobywając zaledwie 19 punktów. To aż o 13 mniej od ulokowanego pozycję nad nim Tymoteusza "stinkyabusera" Knitera. Co ciekawe, w Fazie Karuzeli Zbrojson tracił do zakwalifikowanego do finałów Artura "haskusa" Twarowskiego tylko jeden punkt. Był więc o krok od bezpośredniego awansu. Na ten moment zagrożeni są też były mistrz Europy, Nadim "Lelouch" Maani, oraz Alan "Aki" Biały. Obaj zawodnicy ledwo wywalczyli sobie dalsze uczestnictwo w wydarzeniu, niemniej ich comeback jest w dalszym ciągu możliwy.

Im jednak wyżej, tym bardziej wyrównane wyniki. Graczy z topowej czwórki dzieli raptem po jednym punkcie, czyniąc nadchodzącą rywalizację niesamowicie interesującą. Największe szanse na sukces na ten moment ma Szymon "Shreddin" Jakubowski. Tuż za nim uplasował się Filip "Fifek" Obajtek, a nieco niżej Bartłomiej "Nakashi" Olejniczak. Czwarte miejsce przypadło zaś jednej z gwiazd Reckoning Championship, Kacprowi "Sh1rcane'owi" Piśniakowi.

Klasyfikacja po pierwszym dniu Fazy Bitwy Ultraligi TFT:

1. Shreddin 43
2. Fifek 42
3. Nakashi 41
4. Sh1rcane 40
5. Aki 36
6. Lelouch 35
7. stinkuabuser 32
8. Zbrojson 19

Wszystkie mecze Ultraligi będziecie mogli obejrzeć z polskim komentarzem na kanałach Polsat Games w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Więcej informacji dotyczących ósmego sezonu Ultraligi TFT znajdziecie na oficjalnej stronie rozgrywek. Przebieg wydarzenia możecie śledzić tutaj.