Fnatic i EDG lądują za burtą

Na VALORANT Masters nie będziemy już oglądać Fnatic. Triumfatorzy rozgrywek w regionie EMEA ewidentnie nie poradzili sobie zgodnie z oczekiwaniami, odpadając z dalszej rywalizacji już po dwóch meczach. Wczoraj Czarno-Pomarańczowi musieli uznać wyższość innego przedstawiciela swojej części świata, czyli FUT Esports. Co prawda Split padł ich łupem, ale Lotus i Ascent zostały już zagarnięte przez Turków. I to oni grają dalej, chociaż nadal bez miejsca na błędy. Na powierzchni pozostali również wicemistrzowie świata z Paper Rex. Ci wynikiem 2:0 rozprawili się z ostatnim przedstawicielem gospodarzy, Edward Gaming. A to oznacza, że chińscy kibice będą musieli znaleźć sobie nowy obiekt swojego dopingu.

Sobotnie wyniki VALORANT Masters Shanghai 2024:

1 czerwca

1. runda drabinki przegranych

10:00 FUT Esports 2:1 Fnatic Split 5:13
Lotus 13:8
Ascent 13:3
13:00 Paper Rex 2:0 Edward Gaming Bind 13:11
Sunset 13:6

paTiTek i Heretics ponownie podejmą `G2

Teraz wracamy do drabinki wygranych i mamy ku temu dobry powód. Wszak zwieńczeniem tygodnia będzie m.in. spotkanie z udziałem Patryka "paTiTka" Fabrowskiego. Team Heretics, gdzie Polak został awaryjnie włączony do składu, będzie mógł już dziś zapewnić sobie miejsce w finale górnej drabinki. Jednakże warunkiem jest zwycięstwo z G2 Esports, co nie będzie należało do rzeczy łatwych. Wszak Samuraje pozostają niepokonani i podczas VALORANT Masters poradzili już sobie z Heretykami. Wcześniej status formacji bez porażki spróbują zachować także 100 Thieves oraz Gen.G Esports. Ale tylko jeden ze składów osiągnie swój cel i postawi kolejny znaczący krok na drodze do końcowego triumfu.

Niedzielny harmonogram VALORANT Masters Shanghai 2024:

2 czerwca

Półfinał drabinki wygranych

10:00 100 Thieves vs Gen.G Esports BO3
13:00 G2 Esports vs Team Heretics BO3

Mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można pod tym adresem. Samo VALORANT Masters Shanghai 2024 potrwa do 24 marca. Po więcej informacji zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

VALORANT Masters Shanghai 2024