ENCE lepsze jedynie od Sashi

Ostatecznie podopieczni Jakuba "kubena" Gurczyńskiego pokonali jedynie Sashi Esport. Doszło do tego jeszcze pierwszego dnia, gdy drużyna dwóch Polaków zatriumfowała na Mirage'u aż 13:4. Ale to byłoby na tyle, jeżeli chodzi o dobre informacje. W pozostałych przypadkach bowiem gracze fińskiej organizacji opuszczali serwer na tarczy. Największe lanie spuściło im Astralis, które oddało ENCE zaledwie trzy rundy. Niemniej innych spotkaniach nie było jakoś szczególnie lepiej. 6:13 od Ninjas in Pyjamas, po 7:13 od The MongolZ i Heroic – to zdecydowanie nie był udany lanowy debiut odmienionej wersji Ośmiornic. W efekcie te odpadły z zawodów podobnie jak HEROIC, Complexity, Eternal Fire, BIG oraz wspomniane już Sashi.

Końcowy układ grup YaLLa Compass 2024:

Grupa A Grupa B
# Drużyna Bilans # Drużyna Bilans
1. The MongolZ 4 – 1 1. FURIA 4 – 1
2. Ninjas in Pyjamas 4 – 1 2. BetBoom Team 4 – 1
3. Astralis 3 – 2 3. Fnatic 3 – 2
4. HEROIC 2 – 3 4. Complexity 2 – 3
5. ENCE 1 – 4 5. Eternal Fire 1 – 4
6. Sashi Esport 1 – 4 6. BIG 1 – 4

ENCE już nie ma, ale turniej trwa

Tak więc sześć ekip, w tym ENCE, już nie uczestniczy w rywalizacji. Pozostała szóstka natomiast weźmie udział w fazie pucharowej. Tę zainauguruje pojedynek Astralis z BetBoom Teamem i nie ulega wątpliwości, iż to Duńczycy będą murowanym faworytami. Kilka godzin później Ninjas in Pyjamas zagra z Fnatic. W dawnych czasach byłby to prawdziwy szlagier, ale w ostatnich latach renoma obu formacji mocno podupadła. Tak czy inaczej, na wyniki sobotnich starć czekać będą FURIA oraz The MongolZ. To te drużyny okazały się najlepsze w swoich grupach, dzięki czemu zapewniły sobie bezpośredni awans do półfinału. A jednocześnie znalazły się o krok bliżej końcowego sukcesu i nagrody głównej w wysokości 200 tysięcy dolarów.

Harmonogram play-offów YaLLa Compass 2024:

7 czerwca

Ćwierćfinał

15:00 BetBoom Team vs Astralis BO3
18:00 Ninjas in Pyjamas vs Fnatic BO3
8 czerwca

Półfinał

15:00 The MongolZ vs TBD BO3
18:00 FURIA vs TBD BO3
9 czerwca

Wielki finał

17:00 TBD vs TBD BO3

Mecze wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można pod tym adresem. Po więcej informacji na temat YaLLa Compass 2024 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

YaLLa Compass 2024