SaMey i Sangal pojadą na Maltę

SaMey i jego partnerzy z Sangal miejsce w CS-owej lidze mistrzów zapewnili sobie poprzez ESL Challenger League. W 47. sezonie rzeczonych rozgrywek drużyna polskiego snajpera sięgnęła nawet po pierwsze miejsce, co wcale nie było takie pewne. Wszak do finału przystępowała ona z drabinki przegranych, w której zwyciężyła SINNERS Esports. Z kolei w ostatnim meczu zespół Stańczaka ograł niepokonane dotychczas w play-offach Movistar KOI. Tym samym SaMey stał się kolejnym Polakiem, którego na pewno zobaczymy w ESL Pro League Season 20. Poza nim będą to Kamil "siuhy" Szkaradek z MOUZ, Kacper "Kylar" Walukiewcz, Krzysztof "Goofy" Górski i Jakub "kuben" Gurczyński z ENCE, Filip "NEO" Kubski z FaZe Clanu i Wiktor "TaZ" Wojtas z G2 Esports.

Poza Sangal bilety do kolejnej odsłony ESL Pro League wywalczyły także dwa inne zespoły. Jednym z nich jest Imperial Esports. Brazylijczycy przeszli podobną drogę, co SaMey i partnerzy. Wygrali bowiem południowoamerykańską dywizję ESL Challenger League, przystępując do finału z RED Canids z drabinki przegranych. Tyle samo szczęścia nie miało Wildcard Gaming. Dowodzona przez Petera "stanislawa" Jarguza kompania w ostatnim spotkaniu w Ameryce Północnej uległa M80. Ale w kontekście awansu nie miało to znaczenia. Warto wszak pamiętać, że z ECL-a do EPL-a wchodzą po dwa najlepsze zespoły z każdego z pięciu regionów, czyli Europy, Ameryki Północnej, Ameryki Południowej, Azji i Oceanii.

Lista uczestników ESL Pro League Season 20 wygląda tak:

Astralis ATOX EsportsATOX Esports BIG Complexity
ENCE FaZe Clan Fnatic FlyQuestFlyQuest
FURIA G2 Esports HEROIC Imperial EsportsImperial Esports
Lynn VisionLynn Vision M80 MIBR MOUZ
Movistar KOIMovistar KOI Natus Vincere Ninjas in Pyjamas RED CanidsRED Canids
RoosterRooster Sangal EsportsSangal Esports Team LiquidTeam Liquid Team Vitality
Wildcard GamingWildcard Gaming tbdTBD tbdTBD tbdTBD
tbdTBD tbdTBD tbdTBD tbdTBD

ESL Pro League Season 20 odbędzie się między 3 a 22 września na Malcie i zaoferuje swoim uczestnikom m.in. bilet na Intel Extreme Masters Katowice 2025.