BLAST organizatorem Majora w USA

Za pierwszego w 2025 roku Majora CS odpowiedzialny będzie więc BLAST. Dla duńskiej firmy będzie to druga tego typu impreza w portfolio po zorganizowanym rok temu BLAST.tv Paris Major, który był zwieńczeniem mistrzowskiej ery w CS:GO. Jednocześnie warto nadmienić, że najważniejszy turniej na scenie powraca do Stanów Zjednoczonych! Amerykańska publika musiała na takie wydarzenie czekać od 2018 roku, czyli od ELEAGUE Major Boston. Tym razem jednak padło nie na wschodnie wybrzeże USA, a na południową część kraju. A konkretnie na Austin w stanie Teksas. Sami organizatorzy przyznają, iż na BLAST.tv Austin Major 2025 w Moody Center spodziewają się 50 tysięcy kibiców. Samo miasto ma natomiast skorzystać z inwestycji, których prognozowana wartość wyniesie 40 milionów dolarów.

Jesteśmy niesamowicie podekscytowani. Dynamiczna atmosfera Austin, najnowocześniejsze Moody Center i doświadczenie w organizacji najważniejszych na świecie wydarzeń są idealne dla tego, co z pewnością będzie niezapomnianym wydarzeniem. Nie możemy się doczekać, by pokazać światowej publice najlepszy esport i wywrzeć pozytywny wpływ na lokalną społeczność – przyznał w komunikacie Robbie Douek, CEO BLASTA. – To ekscytujące, że Austin zostało wybrane na gospodarza Majora, jednego z największych turniejów na świecie. Austin to idealne miejsce, by zaprezentować esportową branżę i technologię będącą sercem rywalizacji. Nie możemy się doczekać, aby powitać w Austin zespoły i fanów z całego świata – dodał Kirk Watson, burmistrz Austin.

BLAST.tv Austin Major 2025 odbędzie się między 9 a 22 czerwca 2025 roku. W mistrzostwach świata wezmą udział 24 drużyny, które zawalczą o łączną pulę nagród w wysokości 1,25 miliona dolarów.