Mistrzostwa w grze Dota 2 coraz bliżej

Dota 2 to gra, która w naszym kraju nie jest przesadnie popularna, jeżeli chodzi o esportową scenę. Polska dorobiła się mimo to jednak czołowego zawodnika. Michał "Nisha" Jankowski, bo o nim tu mowa, będzie miał szansę, by po raz piąty w karierze zawalczyć o mistrzostwo The International. Wszystko dlatego, że jego Team Liquid otrzymał od organizatorów bezpośrednie zaproszenie. Przypomnijmy, że najlepszym wynikiem osiągniętym przez Nishę jest miejsce drugie. To polski środkowy zajął jeszcze jako członek Teamu Secret, z którym w 2022 roku przegrał w finale TI 11 z Tundrą Esports. Niemniej w tym roku o powtórzenie wicemistrzostwa nie będzie łatwo, szczególnie że Liquid nie ma za sobą przesadnie wybitnego sezonu.

Poza TL bilety do Kopenhagi bez konieczności gry w eliminacjach zgarnęły również Xtreme Gaming, Team Falcons, Gaimin Gladiators czy też BetBoom Team. No i oczywiście Team Spirit, czyli obrońca tytułu. Co ciekawe, aż czterech reprezentantów Smoków stanie przed szansą, by po raz trzeci wznieść najważniejsze trofeum w całej grze Dota 2. Europę na mistrzostwach globu reprezentować będą również Entity, Tundra Esports oraz 1win. Dla tej ostatniej organizacji będzie to pierwszy raz na The International. Wart uwagi jest ponadto awans G2 x iG, czyli formacji będącej efektem współpracy słynnych G2 Esports i Invictus Gaming. Inną znaną marką, która pierwszy raz zagra na zawodach tej rangi, będzie HEROIC.

Lista uczestników The International 2024 wygląda tak:

1win1win Aurora GamingAurora Gaming beastcoastbeastcoast BetBoom TeamBetBoom Team
EntityEntity G2 x iGG2 x iG Gaimin GladiatorsGaimin Gladiators HEROIC
Nouns EsportsNouns Esports Talon EsportsTalon Esports Team FalconsTeam Falcons Team LiquidTeam Liquid
Team Spirit Team ZeroTeam Zero Tundra EsportsTundra Esports Xtreme GamingXtreme Gaming

The International 2024 odbędzie się między 4 a 15 września w Kopenhadze. Na ten moment pula nagród mistrzostw świata nie jest jeszcze znana.