Pan trener GuardiaN

GuardiaN mianowany został bowiem trenerem! Były zawodnik Virtus.pro, Natus Vincere i FaZe Clanu objął jednocześnie stery nowego gracza na scenie. Mowa tutaj o BC.Game Esports. – Buduję zespół z graczy, którzy nie mieli jeszcze okazji, by grać w swoich optymalnych rolach. A którzy zasługują na więcej szans, by pokazać swój prawdziwy potencjał. Wierzę, że dzięki mojemu rozległemu doświadczeniu zarówno na szczytach, jak i w niższych częściach świata CS-a mogę prowadzić i wspierać ich w trakcie przygody, by osiągnąć własne szczyty – stwierdził Kovács w oświadczeniu dla serwisu HLTV. Na ten moment nie wiadomo jednak, kim do końca będą jego podopieczni, gdyż samo BC.Game ujawniło nazwisko dopiero jednego z nich.


Więcej informacji o letnich transferach na scenie Counter-Strike'a 2:

Transferowa Szufla CS2


Wracając jednak do Słowaka. Ostatnim zespołem, w którym występował GuardiaN, był Team Sampi. 32-latek odszedł stamtąd w drugiej połowie 2022 roku i nie znalazł już nowego pracodawcy. Mimo to nie zanosiło się, że snajper, który w 2015 roku został wybrany drugim najlepszym graczem na świecie, zdecyduje się pójść drogą szkoleniową. – Trochę mi zajęło, by wyobrazić sobie siebie w roli trenera. Ale życie polega na doświadczaniu nowych rzeczy. Jestem podekscytowany, że mogę przekazać całą wiedzę i umiejętności, które nabyłem w swoich zespołach, graczom, których będę trenować. Od jakiegoś czasu cieszyłem się życiem, ale zdałem sobie sprawę, że brakuje mi ekscytacji esportem – zapewnił Kovács.

anarkez⁠ pierwszym podopiecznym

Jeżeli natomiast chodzi o wspomnianego pierwszego z podopiecznych słowackiego trenera, to został nim Guy "⁠anarkez⁠" Trachtman. 24-letni Izraelczyk występował w przeszłości m.in. w HellRaisers oraz Teamie Finest, a także dwukrotnie w Teamie Secret. W tym ostatnim zespole grał przez pewien czasu u boku Pawła "innocenta" Mocka. Niemniej od początku tego miesiąca ponownie znalazł się na lodzie. – Cieszę się, że mogę ogłosić mój nowy dom. Dziękuję ci za zaufanie, GuardiaN. Czas zacząć grindowanie! – nie krył zadowolenia anarkez. Tak więc BC.Game ma już snajpera, teraz pozostało znalezienie prowadzącego oraz trzech riflerów, którzy będą mieli okazję rozwijać się pod okiem Kovácsa.

Skład BC.Game Esports prezentuje się następująco:

BC.Game Esports Guy "⁠anarkez⁠" Trachtman
Ladislav "GuardiaN" Kovács (trener)