Marzenie o grze na Majorze

I trudno się dziwić, bo f0rest był częścią legendarnego składu NIP-u. Ten zdominował pierwsze miesiące funkcjonowania sceny Coutner-Strike'a: Global Offensive, wygrywając 87 map na lanie z rzędu! To jednak odległa przeszłość. Dziś Lindberg ma już 36 lat. To wiek, w którym wielu nie uprawia już czynnie esportu, ale sam Szwed miał inne plany. Jeszcze jesienią 2022 roku zapowiadał, że nie ma dość i chce udowodnić, że nie istnieją żadne bariery. Teraz jednak półtora roku później jego entuzjazm w kwestii możliwości dalszej rywalizacji na najwyższym poziomie znacząco osłabł. – Nie jest to łatwe. Moją ambicją było, by jeszcze zagrać na Majorze. Czy wygląda na to, że tak się stanie? Prawdopodobnie nie. Muszę jednak to przemyśleć, zanim kompletnie zamknę te drzwi. Niemniej podejmę tę decyzję, gdy nadejdzie odpowiedni moment. I nie jest on tak odległy – przyznał doświadczony gracz w rozmowie z serwisem Dust2.se.


Więcej informacji o letnich transferach na scenie Counter-Strike'a 2:

Transferowa Szufla CS2


Czy f0rest pójdzie drogą JW i flushy?

Po odejściu z NIP-u f0rest przez ponad dwa lata grał w Dignitas. Z kolei w ubiegłym roku wystąpił niespodziewanie na Intel Extreme Masters Dallas 2023, gdzie jako zmiennik wspomógł Fnatic. Co dalej? Na pewno wygląda na to, że Szwed nie zamierza iść drogą swoich rodaków, Jespera "⁠JW⁠" Wecksella i Robina "⁠flushy⁠" Rönnquista, którzy w EYEBALLERS otoczyli się młodymi zawodnikami. – Sądzę, że to, co JW i flusha zrobili w EYEBALLERS, jest wspaniałe. Nie wiem jednak, czy byłbym w stanie raz jeszcze udać się w taką podróż. To coś w rodzaju tego, co zrobiliśmy w Dignitas. Przejście od zera, by potem spróbować nadać temu wszystkiemu sens, jest bardzo czasochłonne. Nie wiem, czy mam na tyle dużo energii, by spróbować raz jeszcze. Nie myślałem o czymś takim, chociaż sądzę, że to fantastyczne. Gdybym jednak mógł w inny sposób zaangażować się, by pomóc kolejnej szwedzkiej generacji, to spróbowałbym się temu przyjrzeć. I zobaczyć, czy uda mi się przekazać część mojego doświadczenia oraz tego, czego się nauczyłem. Pomóc najlepiej jak potrafię – zakończył Lindberg.

W trakcie swojej kariery f0rest aż pięciokrotnie docierał do wielkiego finału Majora CS:GO. Niemniej udało mu się wygrać tylko jednego z nich – mowa tutaj o ESL One Cologne 2014. Ponadto zgromadził on na swoim koncie wiele innych sukcesów, w tym triumfy na turniejach z cyklu Intel Extreme Masters, World eSports Games czy Copenhagen Games. Ośmiokrotnie nagradzany był też przez serwis HLTV tytułem MVP lanowych turniejów. Z kolei w 2013 roku wybrano go drugim najlepszym zawodnikiem na świecie – pokonał go wtedy jego ówczesny klubowy kolega z NIP-u, Christopher "GeT_RiGhT" Alesund.