HooXi poza składem

Rasmus "HooXi" Nielsen do G2 zawitał w sierpniu 2022 roku. Duńczyk przyszedł z Copenhagen Flames i jako prowadzący sięgnął wraz z ekipą po kilka znaczących sukcesów. Z nim w składzie Samuraje triumfowali w turniejach Intel Extreme Masters w Katowicach i Kolonii oraz na światowych finałach BLAST Premier 2022. Do tego dotarli też do półfinału PGL Major Copenhagen 2024. Niemniej od dawna sam HooXi był powszechnie krytykowany za fakt, iż jego statystyki mocno odstawały od pozostałych członków drużyny. Z tego też powodu wielu kibiców głośno dopominało się zmiany na stanowisku głównodowodzącego. O takowych zresztą plotkowano w minionych tygodniach i wreszcie plotki przerodziły się w rzeczywistość.


Więcej informacji o letnich transferach na scenie Counter-Strike'a 2:

Transferowa Szufla CS2


Ostatnie dwa lata to była szalona podróż, a na koniec udało nam się odhaczyć z naszej listy życzeń kilka ważnych punktów – stwierdził HooXi w mediach społecznościowych. – Będę na zawsze wdzięczny za to, że dostałem szansę, by pokazać, na co mnie stać. Miałem ją zarówno w najlepszych, jak i najgorszych jak dotychczas momentach mojego życia. Zarówno w prawdziwym życiu, jak i w grze. Największe wirtualne przytulasy i podziękowania kieruję do G2 ARMY. Niezależnie od tego, jak toksyczna potrafi być ta społeczność, wy wielokrotnie podtrzymywaliście mnie na duchu! Dziękuję za wszystko także tym, z którymi przez ostatnie dwa lata skrzyżowały się moje drogi w G2. Szczególnie huNterowi-, NiKo i m0NESY'EMU, którzy byli ze mną na dobre i na złe. Gigachad odmeldowuje się – zakończył.

Kto teraz poprowadzi G2?

HooXi to drugi gracz, który w krótkim odstępie czasu usiadł na ławce rezerwowych G2. Wcześniej podobny los spotkał Nemanję "nexę" Isakovicia, który również stał się ofiarą nie do końca zadowalających rezultatów. Niewykluczone jednak, że Serb zaliczy miękkie lądowanie w BLEED Esports. Z kolei jego fotel w zespole Samurajów przejął już Mario "⁠malbsMd⁠" Samayoa z M80. Nie wiadomo natomiast, jak dalej wyglądać będzie kwestia funkcji prowadzącego po tym, jak zrezygnowano z usług Nielsena. Wydaje się, że opcje są w zasadzie dwie. Albo znalezienie na rynku nowego IGL-a, co wydaje się zadaniem szalenie trudnym, lub też powierzenie odpowiedzialności za taktykę Nikoli "⁠⁠NiKo⁠" Kovačowi, który podobną rolę pełnił już w FaZe Clanie.

Skład G2 Esports prezentuje się następująco:

Nemanja "huNter-" Kovač
Nikola "⁠⁠NiKo⁠" Kovač
Ilya "m0NESY" Osipov
Mario "⁠malbsMd⁠" Samayoa
Wiktor "TaZ" Wojtas (trener)