Problemy Cloud9 trwają

Co ciekawe, przy poszukiwaniu wzmocnień Cloud9 skorzystało z pomocy Dmitriya "hoocha" Bogdanova. – Gdy trzech graczy opuściło zespół, groove poprosił mnie o pomoc w skautingu. Samotna praca była dla niego trudna, więc zaangażowano mnie. Znamy się od dawna, był on moim pierwszym kapitanem i trenerem. Dlatego też z zadowoleniem zgodziłem się, szczególnie że w swoim czasie udało mi się znaleźć kilka dobrych młodych talentów. Chociaż oczywiście w tamtym okresie struktura całego systemu była inna. Teraz jest znacznie trudniej kogoś wyskautować, bo akademie nie śpią i zgarniają wszystkich obiecujących zawodników – wyjawił bezrobotny obecnie 37-latek w rozmowie z Cyber.Sports.ru.

Przypomnijmy, że w krótkim odstępie czasu skład Cloud9 opuścili Denis "electroNic" Sharipov, Ilya "Perfecto" Zalutskiy oraz Abay "HObbit" Khassenov. W zespole pozostali zaś tylko Sergey "Ax1Le" Rykhtorov i Kirill "Boombl4" Mikhaylov, którzy mieli swój wkład w budowę nowej ekipy. Chociaż nie byli wiodącymi postaciami. – Podczas procesu skautingu groove i ja wykonaliśmy większość pracy, ale Boombl4 i Ax1Le również byli aktywną jego częścią. Ja i pozostali członkowie Cloud9 proponowaliśmy kandydatów do określonych ról. Dawałem opis gracza, mówiłem, jak może on grać, które role do niego pasują i, jeżeli to możliwe, dawałem obraz psychologiczny. Potem groove i menadżer, sweetypotz, zajmowali się resztą – przyznał hooch.


Więcej informacji o letnich transferach na scenie Counter-Strike'a 2:

Transferowa Szufla CS2


hooch nie zostanie w zespole

Jeszcze jakiś czas temu plotkowano, że Bogdanov może zawitać do C9 na stałe. Miałby on zastąpić wspomnianego już Konstantina "groove'a" Pikinera na stanowisku trenera. Teraz jednak wygląda na to, że nic takiego bynajmniej się nie wydarzy, a 37-latek do organizacji zawitał tylko na chwilę. – W najbliższej przyszłości planuję przeprowadzić kilka streamów. Wybieram się też do Rijadu, by transmitować Esports World Cup. Poza tym chcę również pojechać na Majora do Szanghaju. Postanowiłem w tym roku zrobić sobie małą przerwę, ponieważ, szczerze mówić, bycie trenerem to bardzo wymagająca i pożerająca energię praca. Po Aurorze byłem wypalony i potrzebowałem przerwy – zapewnił hooch.

To wskazywałoby, że groove pozostanie na fotelu trenera. Nadal jednak nie wiemy, kim będą jego podopieczni. W ostatnich tygodniach formację łączono z wieloma nazwiskami, ale część z nich bez wątpienia nie jest już aktualna. Według jednej z ostatnich wersji ekipę mieliby zasilić Nikita "HeavyGod" Martynenko z OG, Kaisar "ICY" Faiznurov z AMKAL ESPORTS oraz Daniel "syph0" Ageyev z Team Spirit Academy.