12 września 2015 roku odbyło się losowanie grup Mistrzostw Świata Sezonu 2015 w League of Legends. Szesnaście drużyn zostało podzielonych na cztery zbiory. Rywalizacja rozpocznie się 1 października w paryskim Le Dock Pullman. Najlepsze dwie drużyny tego sezonu zmierzą się ostatecznie 31 października w berlińskiej Mercedes-Benz Arena. Wcześniej będą jednak musiały wygrać swoje mecze ćwierćfinałowe (rozgrywane w brytyjskiej SSE Arena Wembley) oraz półfinałowe, które będą odbywały się w mieszczącym się w stolicy Belgii, Brussels Expo. W związku z tym wielkim wydarzeniem, jakim bez wątpienia się Mistrzostwa Świata w najpopularniejszej grze online na świecie, rozpoczynamy specjalny cykl artykułów, których zadaniem jest przybliżyć Wam drużyny, które w październiku walczyć będą o triumf w mistrzostwach, trofeum i milion dolarów.

Publikacje rozpoczynać będą się od części przedstawiającej zespoły, a kończyć na subiektywnych przewidywaniach autora. Jeśli macie inne zdanie - zachęcamy do dyskusji w komentarzach. Na pierwszy ogień - grupa A!

Counter Logic Gaming - NA LCS 1st Seed

  • Mistrzostwa Świata: Sezon 1 – 5 miejsce, Sezon 2 – 9/10 miejsce
  • 2015 NA LCS Summer Season: 1 miejsce w fazie pucharowej (2 miejsce w fazie zasadniczej, bilans meczów: 13-5)
  • 2015 NA LCS Spring Season: 5/6 miejsce w fazie pucharowej (3 miejsce w fazie zasadniczej, bilans meczów: 12-6)

Organizacja

Counter Logic Gaming to organizacja założona w 2010 roku przez George’a "HotshotGG" Georgallidisa, będącego jedną z ikon sceny League of Legends na świecie. Pierwsze dwa lata funkcjonowania drużyny Hotshota to pasmo licznych sukcesów - wystarczy wymienić takie osiągnięcia, jak pierwsze miejsce podczas World Cyber Games w 2010 roku, które w tamtym czasie były jednymi z najbardziej prestiżowych rozgrywek e-sportowych na świecie. Do tego warto dodać pierwsze miejsce podczas Intel Extreme Masters VI Sezonu w Kolonii, również 1 miejsce podczas MLG Raleigh. Oprócz powyższych sukcesów, CLG zajmowało liczne drugie i trzecie miejsca w takich rozgrywkach jak: IGN Pro League, IEM czy MLG. Swojej ówczesnej dominacji nie byli jednak w stanie potwierdzić w Mistrzostwach Świata League of Legends Sezonu 1 i 2, które zakończyli w 2011 oku na 5 miejscu, a rok później uplasowali się na miejscu 9/10. Sezon 3 oraz sezon 2014 to chudy okres w dziejach Counter Logic Gaming. Słabe wyniki w tym czasie przekładały się na liczne rotacje w składzie, eksperymenty Hotshota z drużyną, pozycjami, na których gracze występowali - wystarczy wskazać na to, że w tych dwóch sezonach, przez amerykańską drużynę przewinęło się ośmiu graczy, a sam George zdążył przejść na jungle, by potem znów wrócić na top lane, od którego zaczynał karierę na scenie LoL-a. Największe sukcesy CLG w latach 2012-2014 to drugie miejsce podczas IEM Season IX – Cologne, co na ponad dwanaście turniejów, w których brali udział oraz rozgrywki LCS NA, jest wynikiem tragicznym.

Sezon 2015 – Spring Split

Po licznych zawirowaniach w zespole 2015 NA LCS Spring Split przyniosło pewną stabilizację dla CLG. Drużyna pozyskała w miejsce Serapha (Top Laner) zawodnika Team Dignitas, ZionSpartana oraz miejsce w dżungli zajął Xmithie. Skład dopełnili Link, Doublelift oraz aphromoo, którzy wcześniej rywalizowali w barwach CLG. Pierwszy sezon zasadniczy po zmianach wskazywał na to, że Counter Logic Gaming w końcu odzyskało dawny blask, ponieważ 12 zwycięstw i tylko sześć porażek pozwoliło im na zajęcie trzeciego miejsca w fazie zasadniczej NA LCS (jedynie w 2014 roku uzyskali podobny wynik), co w porównaniu do dwóch poprzednich sezonów było dla CLG fantastycznym rezultatem. Jednak jak się okazało, były to miłe złego początki. Dobry regularny sezon to było wszystko, na co stać było CLG, które w fazie pucharowej zostało zmiecione przez Team Liquid wynikiem 3:0 i wiosnę zakończyło ostatecznie na miejscu 5/6. Koniec wiosennej edycji to również koniec kariery w CLG dla Linka, który krytykowany przez społeczność ze względu na swoją słabą grę, pożegnał się z drużyną. Oczywiście jego odejście nie obyło się bez małej dramy i słynnego eseju bodaj na 17 stron.

Sezon 2015 – Summer Split

W tym samym czasie w relegacji z LCS-ami pożegnało się Winterfox, którego Mid Lanerem był Eugene "Pobelter" Park, uważany za jedną z gwiazd amerykańskiego solo q oraz mida w ogóle. To właśnie on zajął miejsce Linka w składzie CLG, które oprócz tego zdecydowało się jeszcze pozyskać drugiego Mida, Jae-Hyun "HuHi" Choi’a i wzorem SKT T1 - rotować między tymi zawodnikami, jednak w obliczu problemów wizowych tego drugiego, podstawowym graczem został Pobelter. Summer Split to kolejne mocne otwarcie ze strony CLG - drużyna borykająca się do tej pory z problemem słabego Mida w końcu mogła rywalizować na tej pozycji z innymi zespołami, co przełożyło się na świetny wynik w fazie zasadniczej (13-5) i ostatecznie drugie miejsce, które było wynikiem przegranego Tie-Breakera z Team Liquid. Niemniej jednak gra CLG mogła się podobać i na pewno rozbudziła apetyty wszystkich jej fanów na końcowy sukces, którzy mimo wielu wcześniejszych niepowodzeń i rozczarowań wierzyli, że tym razem mogą oni wygrać, ponieważ drużyna zapewniła sobie BYE w Playoffach. Wiara fanów, zarządu i samych graczy w swoje możliwości została wynagrodzona, ponieważ Counter Logic Gaming w końcu potwierdziło swoją wysoką formę w fazie pucharowej, miażdżąc na swojej drodze do tytułu Team Impulse oraz Team SoloMid 3:0 i w końcu mogła się cieszyć z pierwszego w historii tytułu na krajowym podwórku.

2015 League of Legends World Championship - oficjalny skład:

  • Top Lane: Darshan "ZionSpartan" Upadhaya
  • Jungle: Jake "Xmithie" Puchero
  • Mid Lane: Eugene "Pobelter" Park
  • AD Carry: Yliang "Doublelift" Peng
  • Support: Zaqueri "aphromoo" Black
  • Sub/Mid: Jae-Hyun "HuHi" Choi

Flash Wolves - LMS 2nd Seed

  • Mistrzostwa Świata: brak występów
  • 2015 LMS Summer Season: 3 miejsce w fazie pucharowej (2 miejsce w fazie zasadniczej, bilans meczów: 9-3-2)
  • 2015 LMS Spring Season: 2 miejsce w fazie pucharowej (1 miejsce w fazie zasadniczej, bilans meczów: 19-2)

Organizacja

Flash Wolves to tajwańska organizacja e-sportowa, która o dywizję League of Legends wzbogaciła się w kwietniu 2013 roku w związku z TeSL Draft Season, w którym to organizacje wybierały graczy w formie draftu. Szóste miejsce w TeSL-u i słaby występ w kwalifikacjach do mistrzostw świata sezonu trzeciego sprawił, że z drużyną pożegnało się kilku graczy, natomiast sama organizacja zrezygnowała z występów w dużych turniejach i skupiła się na reorganizacji. Efektem tego było przyjęcie pod swój dach uczestników mistrzostw świata sezonu 3, Gamania Bears. Problemy pojawiły się, kiedy Riot Games wprowadziło wymóg 17 lat w swoich oficjalnych rozgrywkach, co zmusiło Flash Wolves do zrezygnowania chociażby z 2014 GPL Winter (ówczesnego major regionu w świetle Mistrzostw Świata). Flash Wolves jednak udowodniło, że są na Tajwanie siłą, z którą trzeba się liczyć, kiedy zdobyli slot na World Cyber Games 2013, pokonując takie powerhouse’y jak ahq e-Sports Club czy Taipei Assasins. To jednak było wszystko na co ten zespół było stać, ponieważ po WCG 2013 przyszły słabe występy w 2014 LNL Winter oraz 2014 GPL Spring. Przebudzenie nastąpiło natomiast podczas Hong Kong Esports Tournament Season 2, w którym zajęli drugie miejsce oraz turnieju kwalifikacyjnego do 2015 LMS Spring, w którym z wynikiem 3-0 pewnie wygrali swoją grupę.

Sezon 2015 – Spring Split

Awans do LMS, który od sezonu 2015 został podniesiony do rangi Pro League (zastępując na tym miejscu GPL, które spadło do regionu zaliczanego w mistrzowskim sezonie jako Wildcard), to początek sukcesów Flash Wolves, które w wiosennym sezonie prezentowało się wybornie. Zacząć przede wszystkim należy od dużego sukcesu, jakim bez wątpienia jest zwycięstwo w IEM Season IX Taipei, które zapewniło drużynie zaproszenie na światowy finały w Katowicach, co więcej - awans zapewnili sobie po reverse-sweepie na drużynie Taipei Assassins, które w finałowym spotkaniu prowadziło już 2:0, jednak nie potrafiło zamknąć spotkania. Finały IX sezonu były tylko trochę mniej udane, ponieważ drużynie FW udało się wyjść z grupy, jednak w półfinale uległa 1:2 Team SoloMid i odpadła z turnieju. To jednak nie przeszkodziło tej ekipie dominować na swoim podwórku, gdyż sezon zasadniczy zakończyła na pierwszym miejscu z imponującym wynikiem 19-2, przegrywając tylko po jednym spotkaniu z ahq e-Sports Club i Taipei Assassins. To dało jej automatyczny awans do finału fazy pucharowej, rozgrywanego w formie gauntletu. Ostatecznym przeciwnikiem Flash Wolves zostało ahq, które wygrało dwa wcześniejsze spotkania w ładnym stylu, co oznaczało, że Wilki nie będą miały łatwej przeprawy. Niemniej jednak świetny sezon zasadniczy stawiał ich w roli faworytów. Niestety w najważniejszym spotkaniu sezonu drużyna zawiodła i uległa ahq 1:3, co oznaczało pożegnanie się z tytułem mistrzowskim, a co gorsza - Flash Wolves musiało obejść się smakiem Mid-Season Invitational, na który poleciała drużyna Westdoora.

Sezon 2015 – Summer Split

Letni sezon nie stawiał już Flash Wolves w roli faworytów do zwycięstwa, szczególnie po bardzo dobrym występie ahq podczas MSI, niemniej jednak tajwańska drużyna wciąż była w puli liczącej się do awansu na Mistrzostwa Świata. Dodatkowo w czerwcu do tej formacji dołączyć koreański ADC Kkramer, a miejsce na stałe w jungle objął Karsa, który zastąpił na tym miejscu REFRA1Na. Wilki w Summer Splicie nie mogły się już pochwalić takim świetnym wynikiem jak na wiosnę, jednak 9 zwycięstw, 3 remisy i tylko 2 porażki z faworyzowanym ahq dały im drugie miejsce w fazie zasadniczej i pozwoliły rozpocząć fazę pucharową od drugiej rundy. W niej jednak ulegli 3:1 Hong Kong Esports i zamknęli cały split na trzecim miejscu, co oznaczało, że awans na Worldsy będą musieli sobie wywalczyć poprzez finały regionalne. Rozgrywane one były w formie Single Elimination, Bo5. Przeciwnikiem Flash Wolves w półfinale była zdecydowanie najsłabsza drużyna z całej stawki - Midnight Sun Esports, co potwierdziło się w samym spotkaniu, które Flash Wolves gładko wygrało 3:0. W finale czekało na nich już Hong Kong Esports. Wilki były głodne rewanżu za przegraną fazę pucharową, co doprowadziło do zaciętego, pięciomapowego pojedynku pomiędzy tymi drużynami. Ostatecznie jednak to Flash Wolves wykazało więcej determinacji i wygrało decydującą mapę i całe spotkanie 3:2, co dało upragniony awans na Mistrzostwa Świata.

2015 League of Legends World Championship - oficjalny skład:

  • Top Lane: Chou "Steak" Lu-Hsi
  • Jungle: Hong "Karsa" Hao-Xuan
  • Mid Lane: Huang "Maple" Yi-Tang
  • AD Carry: Hsiung "NL" Wen-An
  • Support: Hu "SwordArt" Shuo-Chieh
  • Sub/ADC: Ha "Kkramer" Jong-hoon

KOO Tigers - LCK 2nd Seed

  • Mistrzostwa Świata: brak występów
  • 2015 LCK Summer Season: 3 miejsce w fazie pucharowej (4 miejsce w fazie zasadniczej, bilans meczów: 11-7)
  • 2015 LCK Spring Season: 2 miejsce w fazie pucharowej (1 miejsce w fazie zasadniczej, bilans meczów: 12-2)

Organizacja

KOO Tigers to organizacja założona w 2014 roku, składająca się z byłych graczy takich drużyn jak NaJin Sword, NaJin Shield czy Incredible Miracle 1. Pierwotnie nosiła nazwę HUYA Tigers i pod takim szyldem wystąpiła w kwalifikacjach do Spring Splitu koreańskiej Pro Ligi – LCK, w których zajęła 1 miejsce w swojej grupie i tym samym wywalczyła awans do SBENU Champions Spring 2015 (Riot Games posługuje się nazwą LCK od League of Legends Champions Korea). W turnieju przedsezonowym zajęła ex aequo 3 miejsce z KT Rolster, a wyprzedzając taką organizację jak CJ Entus, co oznaczało, że będzie poważnym kandydatem do tytułu na wiosnę.

Sezon 2015 – Spring Split

Wiosenny sezon koreańska drużyna rozpoczęła od zmiany nazwy, gdyż do rozgrywek przystąpiła już jako GE Tigers. Pierwszy sezon organizacji w profesjonalnych rozgrywkach bez wątpienia można zaliczyć do udanych, jednak mimo wszystko pewien niedosyt pozostał. Drużyna prowadzona przez byłego pro gracza, Jeonga „NoFe” No-chula w pierwszej połowie spring splitu nie miała sobie równych. Demolowała swoich przeciwników, prezentując niemal perfekcyjną grę. To zaowocowało pierwszym miejscem w tabeli z wynikiem 7-0 (14-2 w mapach!) oraz zaproszeniem na finał IEM Season IX World Championship. GE Tigers jechało na finały IEM jako faworyt, który miał jak walec przejechać się po rywalach. Rzeczywistość okazała się jednak zupełnie inna, ponieważ po zwycięstwach nad Cloud9 i SK Gaming, GE przegrało w półfinale z Team WE (które zajmowało wtedy 12 miejsce w LPL-u) i odpadło z turnieju. Powrót do Korei niczego nie zmienił. GE Tigers mimo, że przegrało tylko dwa spotkania w fazie zasadniczej (ulegając SKT T1 i KT Rolster) i do play-offów przystępowało z pierwszego miejsca, nie miało najmniejszych szans z rozpędzającym się pociągiem pod znakiem SKT T1, które w finale Spring Splitu przejechało się po GE Tigers szybkim 3:0, a co za tym idzie - zgarnęło slot w Mid-Season Invitationalu Tygrysom sprzed nosa.

Sezon 2015 – Summer Split

Start nowego sezonu przyniósł kolejną zmianę nazwy, tym razem GE Tigers zmieniło się w KOO Tigers (przedrostek pochodzi od KOOtv, który jest koreańską platformą streamingową). Do letniego splitu LCK drużyna prowadzona przez NoFe nie przystępuje już w roli faworytów, jednak wciąż jest siłą, z którą trzeba się liczyć. Problemem jest mieszana gra zawodników - na palcach jednej ręki można wymienić tygodnie, gdy wszyscy gracze prezentowali równy poziom i zazwyczaj było to w spotkaniach ze słabszymi przeciwnikami. Pomimo trudności, drużyna KOO Tigers odniosła 11 zwycięstw, przegrywając 7 spotkań i z 4 miejsca awansowała do play-offów. Nie jest to jakiś porywający wynik, ale wciąż dający realne szanse na awans na Mistrzostwa Świata z drugiego seeda. Letnia faza pucharowa ponownie rozgrywana była w formie gauntletu, który tym razem KOO Tigers inaugurowała od samego początku. Tygrysy wygrały pierwsze spotkanie z NaJin 2:1 (co może być małym zaskoczeniem, ponieważ w sezonie zasadniczym nie znaleźli na nich sposobu), potem gładko pokonały CJ Entus 3:0 i dopiero po zaciętych pięciu mapach musiały uznać wyższość KT Rolster, co dało im trzecie miejsce w sezonie. Jednak zwycięstwo SKT T1 w całym splicie zapewniło KOO Tigers awans na Worldsy z 2 seeda (dzięki liczbie zgromadzonych punktów za 2 splity).

2015 League of Legends World Championship - oficjalny skład:

  • Top Lane: Song "Smeb" Kyung-ho
  • Jungle: Lee "Hojin" Ho-jin
  • Mid Lane: Lee "KurO" Seo-haeng
  • AD Carry: Kim "PraY" Jong-in
  • Support: Kang "GorillA" Beom-hyeon
  • Sub/Jungle: Kim "Wisdom" Tae-wan

paiN Gaming - IWCT Seed

  • Mistrzostwa Świata: brak występów
  • 2015 CBLOL Winter Season: 1 miejsce w fazie pucharowej (3 miejsce w fazie zasadniczej, bilans meczów: 3-3-1)
  • 2015 CBLOL Summer Season: 3 miejsce w fazie pucharowej (4 miejsce w fazie zasadniczej, bilans meczów: 2-5-0)

Organizacja

paiN Gaming jest zdecydowanie najbardziej rozpoznawalną organizacją, która wywodzi się z Ameryki Południowej. Drużyna LoL-a powstała w 2012 roku i od tego czasu odnosi mniejsze i większe sukcesy na lokalnej i międzynarodowej scenie. Do takich można zdecydowanie zaliczyć zwycięstwa w takich turniejach, jak Riot Season 3 Brazilian Championship, XMA - International Challenge 2014 czy Razer Challenge Brasil Season 2. Do tego warto doliczyć drugie miejsce podczas IEM Season VIII – Sao Paulo oraz wskazać na udział w takich eventach jak finały VII sezonu Intel Extreme Masters rozgrywanego wówczas w Hannoverze czy występ podczas IEM Season IX w San Jose. Jednak do 2015 roku drużyna paiN z licznym rotacjami w składzie ocierała się o udział w mistrzostwach globu, kończąc swoją przygodę na drugim miejscu w sezonie 3 (porażka z GamingGear.EU) czy odpadając we wcześniejszej fazie swoich finałów regionalnych (3-4 miejsce w sezonie 2014).

Sezon 2015 – Summer Split

Brazylijska liga stosuje trochę inne nazewnictwo sezonów i u nich zaczynamy od Summer Splitu, do którego paiN zmuszone było zmienić swój cały bot lane, ponieważ pochodzący z Korei gracze o nickach Lactea i Olleh w świetle problemów wizowych nie mogliby grać dla drużyny. W ich miejsce trafił wcześniejszy AD Carry brTT oraz francuski suport Dioud, którzy dopełnili skład. Początkowo nowe paiN niezbyt zgrało się ze sobą, co bez wątpienia odzwierciedlały wyniki w postaci czwartego miejsca w fazie zasadniczej z raptem dwoma zwycięstwami i pięcioma remisami oraz trzecim miejscem w play-offach po zwycięstwie 3:2 nad Kabum Black. Nie było to jednak spełnienie marzeń drużyny, która w końcu chciała pojechać na mistrzostwa, co ostatecznie skutkowało odejściem ich Top Lanera Leko.

Sezon 2015 – Winter Split

W miejsce Leko drużyna przyjęła obiecującego gracza Matheusa „Mylon” Borgesa, byłego reprezentanta jednego z największych rywali paiN, Keyd Stars. Po tej zmianie nadzieje na sukces ponownie odżyły, a w drużynie pokładano wielkie nadzieje. Zmiany jednak dały o sobie znać, gdyż formacja w zimowym sezonie grała na początku bardzo chaotycznie i nierówno, jednak z czasem trybiki zaskoczyły i pewnie kończyła kolejne tygodnie splitu po 2-0 lub wychodziła na remis 1-1, co dało ostatecznie trzecie miejsce w tabeli. Najlepsze miało dopiero nadejść, ponieważ brazylijska drużyna po prostu przespacerowała się po play-offach, pokonując 2:0 INTZ Red, 3:0 Keyd Stars i w wielkim finale INTZ również 3:0. Oprócz tytułu mistrza wywalczyła sobie prawo udziału w International Wildcard Tournament, gdzie jej przeciwnikami był mistrz regionu CIS – Hard Random oraz mistrz Ameryki Łacińskiej – Kaos Latin Gamers. Po fenomenalnych play-offach paiN jechało na IWCT jako zdecydowany faworyt. Nikt nie zakładał, że brazylijska drużyna może nie dostać się na Mistrzostwa Świata. paiN Gaming nie zawiodło tym razem swoich fanów. W fazie grupowej IWCT Chile pewnie pokonało swoich przeciwników po 2-0, a w wielkim finale nie zostawiło najmniejszych złudzeń Kaos Latin Gamers, którzy nawet przez chwilę nie mogli pomyśleć o tym, że pojadą na odbywające się w Europie Worldsy. Pewne 3:0 dało w końcu paiN upragniony bilet na nadchodzące Mistrzostwa Świata.

2015 League of Legends World Championship - oficjalny skład:

  • Top Lane: Matheus "Mylon" Borges
  • Jungle: Thúlio "SirT" Carlos
  • Mid Lane: Gabriel "Kami" Santos
  • AD Carry: Felipe "brTT" Gonçalves
  • Support: Hugo "Dioud" Padioleau

Grupa A – Predykcje

Grupa A wśród wielu ekspertów nazywana jest grupą życia, ponieważ tak naprawdę nie ma drużyny, którą można by wskazać na zdecydowanego faworyta. Zaryzykuję stwierdzenie, że każda z tych ekip, a więc CLG, Flash Wolves, KOO Tigers oraz paiN w sytuacji gry na swoim najlepszym poziomie, może z niej awansować do fazy pucharowej. Niemniej na cichego faworyta tej grupy wskazuje się koreańską drużynę KOO Tigers i trudno się temu dziwić, gdyż wydają się mimo wszystko mieć najmocniejszy skład i ewentualny brak awansu będzie tylko i wyłącznie ich winą. Z drugiej strony nie jest to jakiś kompletnie nierealny scenariusz co udowodniły chociażby finały IEM Season IX, gdzie drużyna przegrała z Team WE. Wynikać to może z dwóch istotnych czynników, jakimi są małe doświadczenie międzynarodowe KOO co przekłada się na szybsze tiltowanie w rozgrywkach na tym poziomie oraz KOO Tigers jest formacją, która jest bardzo zależna od patcha i ciężko wskazać czy 5.18 będzie tym, który pozwoli im osiągnąć sukces.

Wybranie drużyny, która zajmie drugie miejsce w grupie jest już większym problemem. Z jednej strony mamy odrodzone CLG, które w play-offach pokazało, że w końcu stało się drużyną, która może odnosić sukcesy. Na drodze do ich awansu mogą stanąć oni sami, ponieważ co udowodniła konferencja po wygranym tytule LCS NA, są zespołem emocjonalnie reagującym na to co się dzieje, a stąd już prosta droga do szybkiego tiltu. Po drugiej stronie mamy natomiast tajwańskie Flash Wolves, które zdecydowanie jest niedocenianie zarówno przez kibiców jak i ekspertów na całym świecie, a moim zdaniem to właśnie ten region najbardziej wzmocnił się jeżeli chodzi o sezon 2015, nie licząc Chin, które swoją pozycję budowały w znacznej mierze w oparciu o koreańskich graczy. Reprezentanci Flash Wolves udowodnili, że potrafią grać na międzynarodowych imprezach, ale też pokazali, że lubią im się zdarzyć wpadki, które trudno w sensowny sposób wytłumaczyć. Przykładem są chociażby letnie play-offy.

Rozważając wszystkie za i przeciw oraz wskazując na wymuszoną zmianę junglera przez CLG, obstawiam, że to jednak Flash Wolves zajmie drugie miejsce w grupie. Gdyby ono jednak przypadło drużynie z Ameryki Północnej, nie będzie to dla mnie żadnym zaskoczeniem, bo Counter Logic Gaming na pewno stać na awans z tej grupy, ale w mojej predykcji zespół ten będzie musiał zadowolić się tylko trzecim miejscem. Czwartą pozycję osobiście przypisuje graczom paiN Gaming. Owszem, ich popis w brazylijskich play-offach robi wrażenie, zdemolowanie rozgrywek Wildcard też, ale nie czarujmy się, drużyny jakie stanęły na ich drodze to nie jest mimo wszystko poziom, jaki prezentuje grupa A. Nie skazywałbym jednak ich na całkowitą porażkę, ponieważ co pokazał poprzedni sezon (tak, na Ciebie Alliance patrzę i wpadkę z brazylijskim Kabum), to drużyny z Wildcardu lubią zaskakiwać, a co więcej - paiN ma dużo lepszy skład niż Kabum przed rokiem. Jednak moim zdaniem jedno zwycięstwo z Flash Wolves lub CLG to będzie wszystko, na co paiN może liczyć.