KOLESIE lepsi od Betclic Apogee
W wielkim finale znaleźli się bowiem KOLESIE! Jak do tego doszło? Paweł "innocent" Mocek i spółka wczorajszy dzień zaczęli od meczu ostatniej szansy w grupie B, w którym wzięli rewanż na Brazylijczykach z Game Hunters. Dzięki temu nasi rodacy awansowali do ćwierćfinału, gdzie doszło do polskich derbów z Betclic Apogee Esports. I niespodziewanie to nie Paweł "dycha" Dycha i jego partnerzy byli górą, bo po trzymapowym boju to ex-Rebels opuścili serwer z tarczą. Co więcej, kilka godzin później podopieczni Grzegorza "SZPERA" Dziamałka triumfowali trzeci raz z rzędu. Tym razem ich wyższość musieli uznać BLUEJAYS, którzy na dwóch mapach urwali polskiej piątce zaledwie dziesięć rund i finalnie przegrali 0:2.
Wczorajsze wyniki Polaków na Fragadelphii 19:
19 lipca | ||||||
Decydujący mecz grupy B |
||||||
17:15 | KOLESIE | ![]() |
2:0 | ![]() |
Game Hunters | Ancient 13:8 Mirage 13:7 |
Ćwierćfinał |
||||||
20:15 | Betclic Apogee Esports | ![]() |
1:2 | ![]() |
KOLESIE | Ancient 11:13 Dust2 13:4 Nuke 11:13 |
20 lipca | ||||||
Półfinał |
||||||
01:25 | KOLESIE | ![]() |
2:0 | ![]() |
BLUEJAYS | Nuke 13:6 Mirage 13:4 |
Kto wygra wielki finał?
Tak więc do rozegrania na Fragadelphii 19 został już tylko wielki finał. Po jednej stronie barykady, jako się rzekło, staną Paweł "innocent" Mocek i spółka. Już sam ten fakt jest ogromnym zaskoczeniem, bo nie ma co ukrywać, że na papierze większe szanse na finisz w top 2 miało Betclic Apogee. Pytanie tylko, czy Polacy poradzą sobie z dzisiejszą przeszkodą. Tą będzie wszak regularny bywalec największych imprez oraz uczestnik ostatniego Majora, czyli M80. Skład, który dopiero co zasilił Jadan "HexT" Postma, w pokonanym polu pozostawił m.in. Fluxo i nie ma co ukrywać, że każdy wynik inny niż triumf północnoamerykańskiej formacji będzie sporą niespodzianką. Z drugiej strony gracze SZPERA nie muszą martwić się presją, bo już osiągnęli sukces.
Nadchodzące mecze Polaków na Fragadelphii 19:
20 lipca | ||||||
Wielki finał |
||||||
22:15 | KOLESIE | ![]() |
vs | ![]() |
M80 | BO3 |
Finałowe starcie oglądać będzie można pod tym adresem. Łączna pula nagród turnieju wynosi 35 tysięcy dolarów, z czego dla triumfatorów przewidziano 18 tysięcy.