Wygrane odnowionych G2, Falcons i NAVI
Udane debiuty po ostatnich zmianach w składzie zaliczyły na IEM Cologne G2 Esports i Team Falcons. Alvaro "SunPayus" Garcia, Matúš "MATYS" Šimko i spółka okazali się lepsi od FURII, podczas gdy Maksim "kyousuke" Lukin i kompania ograli GamerLegion. Z kolei Natus Vincere, gdzie gra już Drin "makazze" Shaqiri, pozostawiło w pokonanym polu podopiecznych Filipa "NEO" Kubskiego z FaZe Clanu. Smak porażki poznał również drugi z naszych rodaków, Kacper "xKacpersky" Gabara. Jego Ninjas in Pyjamas po zaciętym, acz dwumapowym boju przegrali z Aurorą Gaming. Swój wkład w triumf nad NIP-em miał pełniący rolę zmiennika Yasin "xfl0ud" Koç, który zastępował nieobecnego w Kolonii İsmailсana "XANTARESA" Dörtkardeşa.
Sobotnie wyniki IEM Cologne 2025:
26 lipca | ||||||
Ćwierćfinał drabinki wygranych grupy A |
||||||
13:30 | G2 Esports | ![]() |
2:0 | ![]() |
FURIA | Dust2 13:11 Inferno 13:8 |
13:30 | Team Falcons | ![]() |
2:0 | ![]() |
GamerLegion | Nuke 13:11 Mirage 13:6 |
16:00 | Team Vitality | ![]() |
2:0 | ![]() |
Astralis | Nuke 13:11 Overpass 13:8 |
16:00 | The MongolZ | ![]() |
2:0 | ![]() |
3DMAX | Nuke 13:2 Ancient 13:10 |
Ćwierćfinał drabinki wygranych grupy B |
||||||
18:30 | Natus Vincere | ![]() |
2:1 | ![]() |
FaZe Clan | Ancient 11:13 Mirage 13:9 Nuke 13:5 |
18:30 | Aurora Gaming | ![]() |
2:0 | ![]() |
Ninjas in Pyjamas | Dust2 13:11 Train 19:15 |
Czas na kolejne mecze
Niedziela zacznie się od dokończenia pierwszej serii grupowych pojedynków. Swoją przygodę z IEM Cologne 2025 zaczną więc MOUZ oraz Team Spirit. Popularne Myszy skrzyżują miecze z Teamem Liquid, czyli zespołem Rolanda "ultimate'a" Tomkowiaka i Kamila "siuhego" Szkaradka. Z kolei Team Spirit, dopiero co wzmocniony przez Ivana "zweiha" Gogina, zmierzy się z HEROIC. A potem ruszy seria druga! Podczas niej poznamy dwóch pierwszych uczestników play-offów. O ten przywilej zawalczą między sobą Team Falcons z The MongolZ oraz G2 Esports z Teamem Vitality. W międzyczasie GamerLegion zagra z 3DMAX, a FURIA z Astralis. Ci, którym w tych spotkaniach powinie się noga, wylecą za burtę i zakończą już swój pobyt na IEM-ie.
Niedzielny harmonogram IEM Cologne 2025:
27 lipca | ||||||
Ćwierćfinał drabinki wygranych grupy B |
||||||
13:30 | MOUZ | ![]() |
vs | ![]() |
Team Liquid | BO3 |
13:30 | Team Spirit | ![]() |
vs | ![]() |
HEROIC | BO3 |
Półfinał drabinki wygranych grupy A |
||||||
16:00 | Team Falcons | ![]() |
vs | ![]() |
The MongolZ | BO3 |
1. runda drabinki przegranych grupy A |
||||||
16:00 | GamerLegion | ![]() |
vs | ![]() |
3DMAX | BO3 |
Półfinał drabinki wygranych grupy A |
||||||
18:30 | G2 Esports | ![]() |
vs | ![]() |
Team Vitality | BO3 |
1. runda drabinki przegranych grupy A |
||||||
18:30 | FURIA | ![]() |
vs | ![]() |
Astralis | BO3 |
Mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można na kanale Piotra "izaka" Skowyrskiego na Twitchu. Po więcej informacji na temat Intel Extreme Masters Cologne 2025 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.