Najbardziej utytułowany polski Zerg, Artur "Nerchio" Bloch awansuje do wielkiego finału WCS Spring Championship. W półfinale pokonał Polta, z którym przegrał na identycznym etapie mistrzostw zimowych w Katowicach. Tym razem to Koreańczyk został zdeklasowany, a mecz zakończył się wynikiem 3:0 na korzyść reprezentanta EURONICS Gaming. Nerchio nie tylko zrewanżował się za poprzednią porażkę, ale także pomścił Elazera, z którym Polt wygrał w ćwierćfinale. Teraz Polak czeka na finałowego przeciwnika, którym będzie zwycięzca spotkania ShoWTimE kontra MaSa.

W marcu podczas IEM w Katowicach Nerchio nie zdołał wygrać ani jednej mapy w półfinałowym pojedynku z Poltem. Na DreamHack Tours sytuacja się odwróciła. Dwie pierwsze rozgrywki można uznać za standardowe. Polt próbował wczesnych agresji, jednak Polak bez większych strat przetrwał kolejne fale ataków. Dzięki temu mógł komfortowo rozbudować ekonomię i technologię, a po wyprodukowaniu Ultralisków przejął całkowitą kontrolę nad polem bitwy. Na trzeciej mapie Koreańczyk spróbował niecodziennej taktyki opartej na Banshee, ale Nerchio był wystarczająco dobrze przygotowany by przetrwać do kolejnej fazy, choć stracił kilkanaście Robotnic. Nie przeszkodziło mu to w ekspresowym przejściu do Tier 3, ale Polt utrzymywał bardzo dużą przewagę w liczebności wojska. Mając prawie 40 supply mniej, Nerchio wygrał kluczową bitwę na swojej połowie mapy i od tego momentu Polak powoli zyskiwał przewagę. Polt nie był w stanie odeprzeć ostatecznego ataku Nerchio i poddał cały mecz na trzeciej mapie.

Nerchio zmierzy się w wielkim finale WCS Spring Championship z ShoWTimE lub MaSą. Zwycięzca całego turnieju otrzyma czek na 35 000 dolarów i zaproszenie na globalne finały WCS 2016. Start wielkiego finału zaplanowany jest na ok. 15:00.