Dzisiaj we wczesnych godzinach rannych odbyły się dwa ostatnie mecze drugiej rundy drabinki przegranych Manila Major. W ten sposób wyłoniona została najlepsza ósemka turnieju.

W pierwszym spotkaniu Digital Chaos zmierzyło się z Vici Gaming Reborn. Amerykański zespół w niecałe pół godziny wygrał pierwszą grę. Jednak Chińczycy nie dali za wygraną i ostatecznie to VG.R cieszyło się z awansu do kolejnej rundy. Dwaj mistrzowie Majora w Szanghaju, którzy pozostawali jeszcze w grze reprezentują barwy DC. Oznacza to, że żaden zwycięzca poprzedniego Majora nie obroni w Manili tytułu.

Team Empire i LGD Gaming stanęli naprzeciw siebie w drugim meczu. Rosyjski zespół walczył jak równy z równym w pierwszej grze, głównie dzięki świetnemu występowi Romana "Ramzesa" Kushnareva na Slarku, jednak w ostatecznym rozrachunku chińska formacja okazała się silniejsza. Druga mapa to już dominacja LGD i w miarę szybka wygrana jego zespołu.

W ten sposób zakończyła się druga runda drabinki przegranych Manila Major. Z turnieju wyeliminowana została już połowa zespołów, w tym zwycięzcy Majora w Szanghaju - Team Secret - oraz mistrzowie The International 5 - Evil Geniuses. W grze w pozostały jeszcze trzy chińskie formacje, podczas poprzedniego Majora żadnej nie udała się ta sztuka.