Kolejny dzień Manila Major już za nami. Dzisiaj zobaczyliśmy trzy spotkania w drabince przegranych. Dwa razy grał Team Liquid, który dzięki dwóm zwycięstwom zapewnił sobie miejsce w najlepszej czwórce turnieju.

Pierwszy z rozgrywanych dzisiaj meczy był pojedynkiem pomiędzy Team Liquid oraz Natus Vincere. Gry wyglądały na w miarę wyrównane, jednak TL zawsze było w stanie wygrać walkę w kluczowym momencie. Wtedy ich przewaga jedynie rosła, ostatecznie zmuszając przeciwników do poddania gry. W ten sposób przegrywając 0:2 z turniejem pożegnało się Na`Vi. Ukraińcy uplasowali się na 7-8. miejscu wygrywając 105 000$.

W drugim z dzisiejszych spotkań zagrały LGD Gaming oraz Vici Gaming Reborn. Bratobójczy chiński pojedynek zakończył się po trzeciej grze. Zwycięsko wyszło z niego LGD, które zapewniło sobie miejsce w najlepszej szóstce, a jutro powalczy o pozostanie w turnieju z MVP.Phoenix. VG.R, podobnie jak Na`Vi, odpada i plasuje się na 7-8. miejscu inkasując 105 000$.

Gospodarze turnieju - Fnatic - zmierzyli się z Liquid w ostatnim piątkowym turnieju. Team Liquid i tym razem cały czas kontrolował sytuację. Zwycięstwa w kluczowych walkach otwierały TL drogę do ostatecznego triumfu. Fnatic odpadło z turnieju zajmując 5-6. miejsce i zgarniając 202 000$.

Jutro zobaczymy kolejne trzy mecze. Będą to dwa spotkania w drabince przegranych oraz finał drabinki wygranych. Zbliżamy się do końca turnieju, więc po jutrzejszym dniu w grze pozostaną już tylko trzy zespoły. Manila Major jak zwykle wystartuje o 4:00 polskiego czasu.