Evil Geniuses ogłosiło, że Ludwig "Zai" Wåhlberg zajmie miejsce Kurtisa "Aui_2000" Linga w dywizji Dota 2 drużny. Przy okazji organizacja potwierdziła informację wcześniej podaną przez Team Secret, że Saahil "UNiVeRsE" Arora również wraca do EG.

Zai był częścią składu S A D B O Y S, który później stał się dywizją Dota 2 Evil Geniuses. Zawodnik z EG zajął między innymi trzecie miejsce na The International 4. Po ubiegłorocznych przetasowaniach na zachodniej scenie, Zai przeniósł się do Team Secret. Po zakończeniu The International 5 Szwed zdecydował się zrobić sobie przerwę od profesjonalnej gry, aby skupić się na edukacji i zakończyć szkołę. Jakiś czas temu informowaliśmy o wznowieniu kariery.

Oznacza to, że Aui_2000 po raz drugi w ciągu jednego roku zostaje usunięty ze składu, z którym zwyciężył The International 5. Nie ma jeszcze żadnych informacji jakie plany na przyszłość ma gracz z Kanady. EG oświadczyło jedynie, że ustaliło z Aui "rekompensatę za stracony czas i możliwości".

W związku ze tym, że zmiany te zostają dokonane po zakończeniu okienka transferowego, Evil Geniuses traci prawo do bezpośredniego zaproszenia na The International. Będzie zmuszone do gry w otwartych, a następnie regionalnych kwalifikacjach. Istnieje w związku z tym szansa, że pierwszy raz w historii nie zobaczymy obrońców tytułu na "mistrzostwach świata Dota 2".

Obecny skład Evil Geniuses

  • Clinton "Fear" Loomis
  • Syed Sumail "Suma1L" Hassan
  • Saahil "UNiVeRsE" Arora
  • Ludwig "Zai" Wåhlberg
  • Peter "ppd" Dager