Niezwykle nieudany sezon dla Vici Gaming miał swoją kulminację w braku kwalifikacji na The International 6. Według portalu LiquidDota, kapitan VG - Bai "rOtK" Fan w odpowiedzi do jednego z fanów na swoim Weboo (chińskie medium społecznościowe) ogłosił zakończenie kariery.

rotk-retired

Według tłumaczenia zamieszczonego na LiquidDota wypowiedź brzmi:

Kolego, ja już przeszedłem na emeryturę. Przestań mnie obrażać. Sylar jest świetnym carry. Mam nadzieję, że w przyszłości będzie prezentować świetną formę. Będę mu kibicował.

rOtK rozpoczął swoja karierę w Dota 2 w sierpniu 2011 roku. Od tego momentu zakwalifikował się na wszystkie TI kończąc w nich zmagania na odpowiednio czwartym, szóstym, drugim i szóstym miejscu. Jego jedynym zwycięstwem na lanie jest wygrana w RaidCall EMS One Fall Season rozegranym w Tychach w 2013 roku. Jest to obok drugiego miejsca na The International 4 jego największe osiągnięcie.

Warto zauważyć, że rOtK już raz, w 2014 roku, ogłosił swoją emeryturę po zajęciu drugiego miejsca na TI 4. Jednak po paru miesiącach powrócił do profesjonalnej gry jako część zespołu Big God, który został stworzony z legendarnych chińskich zawodników na czas Dota 2 Asia Championships. BG zajął w tym turnieju czwarte miejsce. Czy decyzja rOtK o odwieszeniu myszki na kołek jest tym razem ostateczna? Tylko czas pokaże.