Wszystko wskazuje na to, że LGD Gaming nie będzie jedynym zespołem dotkniętym problemami wizowymi. Chińska organizacje parę dni temu ogłosiła, że na TI 6 nie wystartuje jej zawodnik, Xue „September” Zhichuan, ponieważ jego wniosek o wizę został odrzucony cztery razy.

W podobnej sytuacji jak LGD zdaje się być Vici Gaming Reborn. Brak jeszcze oficjalnego oświadczenia w tej sprawie, ale krążą plotki o odrzuceniu wniosku wizowego Zhou'a “Yanga” Haiyanga po raz czwarty. W tej sytuacji zawodnik nie był by w stanie polecieć do Seattle na zawody.

VG Reborn w przeszłości świetnie radziło sobie ze swoim trenerem Tongiem "Mikasą" Junjie jako zastępcą. Jednak Mikasa grał już za Wanga “NoNo” Xina w trakcie regionalnych kwalifikacji, gdyż NoNo nie był w stanie w nich uczestniczyć ze względu na problemy rodzinne. Nie jest jasne, czy Xin miał brać udział w The International 6 razem z drużyną. Gdyby nie było takiego planu, VG Reborn może znaleźć się w dosyć ciężkiej sytuacji.

Na wizy oczekują również dwie filipińskie drużyny - TnC Gaming oraz Execration. Oba zespoły złożyły za pierwszym razem wnioski o wizy B1/B2. Te zostały odrzucone, jednak amerykańska administracja poinstruowała zawodników, aby ubiegali się o wizy P-1 dla profesjonalnych sportowców. Jak na razie oba zespoły nadal oczekują na informacje z ambasady.