STS
fot. Riot Games

Promotion Tournament EU: Misfits zagra w LCS EU!

Za nami ostatnie spotkanie Promotion Tournament EU. W dzisiejszym meczu, który decydował o tym, kto będzie dziesiątym uczestnikiem LCS EU 2017 Spring Split, zmierzyli się broniący swojego miejsca zawodnicy FC Schalke 04 oraz zwycięzca Challenger Series – Misfits. Ekipa Marcina „Selfie” Wolskiego zwyciężyła to starcie 3:1, zapewniając sobie awans.

Misfits 3:1 FC Schalke 04

W pierwszym spotkaniu Misfits pokazało, że zgranie jest ich mocną stroną. Przez większość meczu czterech graczy miało stuprocentowy udział w zabójstwach. Każda z walk drużynowych powiększała przewagę Hans Samy i spółki, którzy zakończyli dość jednostronny pojedynek w czterdziestej minucie.

W drugim starciu FC Schalke 04 nie miało już nic do powiedzenia. Przez pierwsze minuty Misfits koncentrowało się na Stevie, który trzy razy został wyeliminowany przez rywali. Ekipa Selfiego dodatkowo obrała za cel smoki, z którymi miała problem w poprzednim starciu. W dwudziestej drugiej minucie bez straty unicestwiła rywali i pozyskała Barona. Z jego wzmocnieniem Misfits pogłębiło przewagę do 10 tysięcy złota. Trzy minuty później otworzyło drogę do bazy na środkowej oraz dolnej alei. W walce o drugiego Barona Selfie i jego koledzy pokonali czterech przeciwników i przypieczętowali zwycięstwo tuż po upływie trzydziestej minuty.

FC Schalke 04 na trzeci mecz postanowiło wybrać nieco agresywniejszego dżunglera – Lee Sina. Mnich w rękach Giliusa okazał się być śmiercionośną bronią. Wielokrotne kopniaki dawały Schalke 04 kolejne fragi. Misfits po raz pierwszy w serii zostało w tyle i nie udało się tej ekipie odrobić straty. FC Schalke sięgnęło po pierwsze zwycięstwo w serii w trzydziestej drugiej minucie.

Chociaż przed czwartym pojedynkiem na Summoner’s Rift Misfits zdecydowało się nie banować Lee Sina, to nie miał on takiego wpływu na walkę, jak w trzecim starciu serii. W dziewiętnastej minucie Schalke złapało Selfiego na górnej linii, ale kompani Polaka w zamian zgarnęli cztery zabójstwa. Zaledwie minutę później Misfits zdobyło trzy kolejne fragi oraz drugą wieżę na midzie. Jeszcze przed trzydziestą minutą miało 12 tysięcy złota przewagi, dzięki której – oraz dzięki nieobecności wrogów – łatwo pozyskało Barona. Z buffem bestii drużyna naszego rodaka wyeliminowała trzech oponentów i zapewniła sobie miejsce w LCS EU 2017 Summer Split.

Uczestnicy LCS EU 2017 Spring Split

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Snute najlepszy na NEO Star League International

Jens "Snute" Aasgaard zalicza kolejny świetny występ w Chinach. Norweg sięgnął po tytuł mistrzowski na NEO Star League 2016 International zdobywając t...