Na oficjalnej stronie Valve do zgłaszania składów Clinton “Fear” Loomis, Syed Sumail "SumaiL" Hassan oraz Ludwig "zai" Wåhlberg zostali usunięci z Evil Geniuses. Wynika z tego, że trzeciego zespołu The International 6 nie ominą zawirowania kadrowe.

Fear był integralną częścią Evil Geniuses nieprzerwanie od 2011 roku i prowadził zespół Dota 2 tej formacji przez jego upadki i wzloty. Największym sukcesem Amerykanina jest zwycięstwo w The International 5, które oczywiście odniósł w barwach EG. Fear nazywany jest "starym człowiekiem Doty" ze względu na swoje ponad 11-letnie zaangażowanie w rywalizację w tej grze. Jednak wygląda na to, że niedługo może zakończyć swoją karierę. Jego wpisy na mediach społecznościowych sugerują, że być może przejdzie na emeryturę.

Zai ponownie dołączył do EG przed The Internatioanl 6. Zawodnik miał roczną przerwę od aktywnej gry, aby skupić się na ukończeniu edukacji szkolnej. Jednak ze względu na zawirowania transferowe pomiędzy EG a Secret, pod koniec tego sezonu znalazł swoje miejsce w amerykańskiej formacji. Zai z Evil Geniuses zajął dwa razy trzecie miejsce na TI - w 2014 i 2016 roku.

Evil Geniuses było dla Suma1la pierwszą profesjonalną drużyną. Siedemnastolatek dołączył do zespołu ponad półtora roku temu. Święcił z formacja jej największe sukcesy, czyli zwycięstwo na DAC 2015 oraz The International 5.

Nie podano żadnych oficjalnych informacji na temat przyszłości zawodników. Evil Geniuses także nie wydało jeszcze żadnego oświadczenia w tym temacie.