Jeden z najbardziej rozpoznawalnych i utytułowanych zawodników w historii StarCraft 2, Choi "Polt" Seong Hun, kończy profesjonalną karierę. Koreańczyk został niespodziewanie zmuszony do odbycia obowiązkowej służby wojskowej. Polt miał nadzieję, że uda mu się jej uniknąć, albo przynajmniej odroczyć ją w czasie przebywając w Stanach Zjednoczonych. Oznacza to jednocześnie, że rozstaje się z Team EnVyUs, z którym wcześniej miał podpisać wieloletni kontrakt, a także nie wystąpi w najważniejszym turnieju w roku.

Polt był rozstawiony w fazie grupowej WCS Global Playoffs z drugiego miejsca światowego rankingu. Jego miejsce zajmie PtitDrogo, który w klasyfikacji generalnej zajmuje dziesiątą lokatę. Nieobecność Polta oznacza także niemal całkowite przemodelowanie wszystkich czterech grup.

Grupa A Grupa B Grupa C Grupa D
Dark Zest ByuN Solar
viOLet TRUE Elazer PtitDrogo
Stats Patience Dear TY
Snute Neeb ShoWTimE Nerchio

Polt jest już drugim zawodnikiem, który nie będzie mógł wystąpić w WCS Global Playoffs. Wcześniej poinformowano o rezygnacji Hydry, który w tym samym czasie będzie brał ślub. W przypadku reprezentanta EnVyUs można jednak mówić o większym pechu. Wcześniej nic nie wskazywało na to, że na mistrzostwach świata zabraknie tak utytułowanego zawodnika. Koreański rząd zadecydował jednak, że Polt musi wrócić do kraju w trybie natychmiastowym.

W wyniku roszad w grupach WCS Global Playoffs w akcji zobaczymy aż pięciu zawodników spoza Korei. Ponowne rozstawienie ma bardzo duże znaczenie dla zawodników, którzy na dwa tygodnie przed rozpoczęciem zawodów muszą od nowa rozpocząć przygotowania do innych przeciwników. W pewnym sensie o szczęściu mogą mówić polscy kibice, gdyż w fazie grupowej nie dojdzie do potencjalnego bratobójczego pojedynku między Nerchio a Elazerem, którzy wcześniej znaleźli się w grupie A. Reprezentant EURONICS Gaming będzie rywalizować z Solarem, TY i PtitDrogo o awans, zaś zawodnik True eSports znalazł się w jednym koszyku z ByuNem, Dearem i ShoWTimE.