Tuż przed rozpoczęciem MODECOM Legia eSports Cup 2016 porozmawialiśmy z Michałem "sroką" Srokoszem - pierwszym reprezentantem Legii Warszawa na płaszczyźnie e-sportowej.

Jak w ogóle zrodził się pomysł Twojego dołączenia do Legii Warszawa?

Skontaktowali się ze mną włodarze Legii, przemyślałem sprawę i trudno było odrzucić tę propozycję. Chciałem stać się profesjonalnym zawodnikiem i na ten moment tylko Legia mi to umożliwiała. Jest to poniekąd spełnienie marzeń, ponieważ praca w charakterze gracza jest to dla mnie coś naprawdę fajnego.

Zainteresowanie klubów sportowych graczami FIFA to ostatni ratunek dla sceny?

Na pewno kluby piłkarskie mają swój udział w tym, że od tej edycji FIFA się rozwinie, ponieważ wiadomo, że są to wielkie marki, a piłka nożna to bardzo rozchwytywana dyscyplina. Na pewno pomoże to w rozwoju całej sceny.

W przeszłości reprezentowałeś kilka organizacji e-sportowych. Jakie pierwsze różnice dostrzegasz pomiędzy poprzednimi pracodawcami a Legią Warszawa?

Pierwszą widoczną różnicą, którą zobaczyłem, kiedy przyjechałem tutaj do klubu, było profesjonalne podejście do mnie. Legia traktowała mnie jak profesjonalnego piłkarza, który przyjechał podpisać kontrakt. To zaskoczyło mnie najbardziej.

Podczas Twojej prezentacji pojawiły się również zdjęcia z testów medycznych. Miały one wpływ na to, czy kontrakt zostanie podpisany?

Testy medyczne były robione po to, by sprawdzić czy wszystko jest w porządku z moim zdrowiem, czy nie doskwiera mi ból podczas siedzenia, wykonywania ćwiczeń, czy nie mam problemów z kręgosłupem. Także to było raczej po to, żeby sprawdzić na jakim poziomie jest moja sprawność fizyczna na ten moment. Podpowiedziano mi co powinienem wdrożyć w życie codzienne, by nie mieć tych problemów w przyszłości.

Dzięki takiemu profesjonalnemu podejściu Legii czy opiece medycznej Twoja rodzina też lepiej podchodzi do Twojej kariery gracza?

Rodzina zawsze mnie wspierała, a teraz, gdy podpisałem umowę z Legią i mam opiekę pod każdym aspektem, jest zadowolona jeszcze bardziej.

Po podpisaniu kontraktu z Legią więcej czasu poświęcasz na treningi?

Mam zamiar więcej czasu poświęcać na treningi i skupić się na tym w 100 procentach.

Czy tutaj w klubie będziecie mieli również miejsce na treningi?

Myślę, że jeśli będzie taka potrzeba, to zostanie nam takie miejsce przygotowane. W pełni mogę liczyć na włodarzy klubu i jestem dobrej myśli.

Pierwszy Twój turniej w barwach Legii będzie rozgrywany właśnie na stadionie Twojego klubu. Z jakim nastawieniem startujesz do tych rozgrywek?

Oczywiście będę walczyć, by zająć jak najwyższą lokatę. Wiem jednak z kim przyjdzie mi się mierzyć, także czas pokaże. Wiele zależy od tego czy dopisze forma dnia, czy będę miał szczęście. Wiadomo, że szczęście w FIFA 17 odgrywa jakąś rolę, także zobaczymy.

A jakie plany masz na kolejne miesiące?

W tym aspekcie praktycznie wszystko będzie wyglądać podobnie do tego, co było przed podpisaniem kontraktu z Legią. Mam zamiar cały czas grać, brać udział w polskich turniejach, a teraz dojdą też wyjazdy zagraniczne.