Aktualni mistrzowie świata SK telecom T1 dosyć gładko rozprawili się wczoraj w ćwierćfinale KeSPA Cup z MVP. Po zakończeniu spotkania midlaner SKT Lee "Faker" Sang-hyeok , który został wybrany MVP, udzielił krótkiego wywiadu. Mówił w nim na temat wyboru Galio w pierwszej grze, championach i swoich oczekiwaniach co do trwającego turnieju.

- Galio to champion, którego przygotowywałem już od dłuższego czasu, jednak nie miałem okazji nim zagrać - powiedział Faker zapytany o powód, dla którego zdecydował się właśnie na wybór tego bohatera. - Moim zdaniem w League of Legends nie ma czegoś takiego jak słaby champion, więc picki jak Galio i Nunu są dla mnie jak najbardziej w porządku - stwierdził. Faker dodał także, że większość championów jest użyteczna, ale nie zdradzi, co jeszcze ma przygotowane w zanadrzu.

MVP Mistrzostw Świata sezonu 2016 został także zapytany o swoje przewidywania co do KeSPA Cup. - Po ubiegłorocznej porażce bardzo chcieliśmy wygrać w tegorocznym KeSPA Cup. Ostatnim razem, kiedy dotarliśmy do Busan musieliśmy wracać już po dwóch dniach, teraz chcę zostać tutaj dużo dłużej.

- Chcemy wygrać w turnieju, w którym jeszcze nie udało nam się zwyciężyć. Poza tym chcemy być również znani z tego, że wygraliśmy w każdym turnieju na jaki pojechaliśmy - dodał.

Pełną treść wywiadu, który został przetłumaczony przez Daily eSports wraz z Akshon Esports., można znaleźć pod tym adresem.