Trzy mecze, trzy wygrane - taki bilans zanotowali dotychczas zawodnicy Team Kinguin w zmaganiach odbywających się w Burbank. Najpierw awansowali do ESL Pro League, a później do play-offów ESEA Global Challenge.

  • Team Kinguin 16:9 - Tainted Minds - cache

Polacy rozpoczęli ten mecz od wygrania pistoletówki, a także dwóch kolejnych rund. Nie przyszły one łatwo, bo każda minuta początku spotkania była bardzo wyrównana. Jednak podopieczni Mariusza "Loorda" Cybulskiego dawali z siebie wszystko, skutecznie atakując głównie bombsite A. Na uwagę zasługuje między innymi świetna gra MICHA i SZPERA, którzy bardzo przyczynili się do wygrania przez swój zespół pierwszej połowy tego pojedynku. Po 15. rundach Team Kinguin prowadził 10:5.

Początek drugiej części spotkania także należał do Polaków, którzy powiększyli swoje prowadzenie do 14:5. Wówczas nastąpiło małe przełamanie Tainted Minds, ale na szczęście Australijczycy nie byli już w stanie zrobić zbyt dużo. Ostatecznie ulegli 9:16, co oznacza, że Team Kinguin awansował do fazy pucharowej ESEA Global Challenge!

Polaków czeka dzień przerwy, a półfinał rozegrają dopiero w niedzielę. Swojego rywala poznają drugiego dnia zmagań fazy grupowej. Za moment odbędzie się jeszcze starcie TSM vs Rogue - przegrany pożegna się z zawodami, a zwycięzca pozostanie w walce o play-offy. Transmisja z polskim komentarzem dostępna będzie pod tym adresem.